نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

این حرف که لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان اشکالات زیادی دارد را قبول ندارم/ لایحه آخرین مراحل خود را طی می‌کند معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آنچه که به ما اعلام شده این است که این لایحه آخرین مراحل خود را طی می کند و امیدواریم قبل از تغییر ریاست محترم قوه قضاییه این لایحه به دست دولت برس

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 11 اسفند 1397 - 11:57


«معصومه ابتکار»، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص دیدار رییس مجلس با فراکسیون زنان و تاکید وی بر پیگیری لایحه مبارزه با خشونت علیه زنان در قالب طرح گفت: واکنش رییس مجلس شورای اسلامی بسیار منطقی و درست است. دولت طی یکسال و نیم گذشته، همه تلاش خود را برای اینکه این لایحه از قوه قضاییه خارج شود انجام داده است.

وی ادامه داد: ما تلاش بسیار وسیعی با همکاری قضات، معاونین قوه و دادستان ها داشتیم و همه کارهایی که از دستمان برمی آید را انجام داده ایم و همه بر ضروریت اجرایی این لایحه تاکید دارند.

ابتکار با بیان اینکه مقام معظم رهبری هم بر اهمیت بحث داشتن قانونی منسجم در ارتباط با این مساله تاکید دارند، افزود: همه اذعان دارند که این مساله مهم است ولی متاسفانه در هر نوبت اشکالاتی وارد شده است. این فرآیند در یک جایی باید تمام و به مراحل بعدی قانون‌گذاری برسد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این سوال که آیا به گفته سخنگوی قوه قضاییه این لایحه اشکالات زیادی دارد، گفت: نه این حرف را قبول ندارم. با معاونین قوه قضاییه در ارتباط هستیم. یک سری ایرادات و اشکالاتی داشته که آنها رفع شدند.

وی افزود: آنچه که به ما اعلام شده این است که لایحه آخرین مراحل خود را طی می کند و امیدواریم قبل از تغییر ریاست محترم قوه قضاییه این لایحه به دست دولت برسد.

ابتکار تاکید کرد: مطرح شدن این موضوع در قالب طرح یا لایحه مهم نیست. ما مخالفتی برای ورود مجلس به این موضوع نداریم.

منبع: برنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha