نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دیدار معصومه ابتکار با سفیر بلژیک در ایرانمعاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با خانم «ورونیک پتیت» سفیر بلژیک در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 21 اردیبهشت 1398 - 12:37
آخرین ویرایش:شنبه 21 اردیبهشت 1398 - 12:54

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ در این دیدار ابتکار با اشاره به آگاهی اتحادیه اروپا از تعهد و صبوری دولت ایران در قبال مسئله برجام، از افزایش مرحله به مرحله تحریم ها و فشارهای اقتصادی علیه کشورمان و عدم پایبندی اتحادیه اروپا به تعهداتش اظهار نارضایتی کرد و افزود: در برهه حساس کنونی و با توجه به صبوری ایران تا امروز، خواستار رفتاری منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم.

وی با یادآوری اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره بر پایبندی و تعهد ایران صحه گذاشته است بر اهمیت بحث امنیت در منطقه و تاثیر آن بر امنیت اروپا تاکید کرد و گفت: موج ناگهانی مهاجرین در غرب سوریه نمونه ای از ناامنی در منطقه است.

ابتکار در این دیدار با اشاره به ضرورت حمایت از زنان کارآفرین، از همکاری این معاونت با وزارتخانه های تعاون،کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت کشور در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان خبر داد‌.

وی با تأکید بر اینکه توانمندسازی اقتصادی زنان از جمله مواردی است که ایران و بلژیک می توانند در آن همکاری داشته باشند به تولید ٪۷۵ صنایع دستی ایران و ٪۴۰ تولیدات کشاورزی کشورمان توسط بانوان و  انجام پژوهش های مشترک با بنیاد صلح ساساکاوی ژاپن به منظور افزایش مهارت های کارآفرینی زنان اشاره کرد.

معاون رییس جمهور همچنین به بیان اقدامات حمایتی و پیشرفت ها در حوزه زنان و خانواده پرداخته و به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، فعالیت اورژانس اجتماعی (۱۲۳)،

افزایش ۶۰ درصدی مشارکت زنان در پست های مدیریتی، رشد قابل توجه بانوان دارای تحصیلات دانشگاهی و حضور آنان در عرصه ورزش اشاره کرد.

ورونیک پتیت نیز در این دیدار با ابراز تاسف از وقوع سیل اخیر، تاکید کرد که پیام شما را به اتحادیه اروپا منتقل می کنم.

سفیر بلژیک با اشاره بر لزوم فهم بهتر شرایط ایران، گفت: تلاش می کنم تا شرایط حضور هیئتی از بلژیک در ایران جهت تبادل تجربیات و آشنایی با امکانات و دستاوردهای زنان ایرانی فراهم شود.

پتیت همچنین از تصدی تعداد اندکی از پست های مهم و کلیدی توسط زنان در کشور خود خبر داد و اضافه کرد در همین راستا شرکت ها و موسسات بزرگ ملزم به استخدام تعداد معینی از زنان هستند.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha