نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

فریبا نظری: استان کرمان با 273 دهیار، بالاترین تعداد دهیار زن در کشور را داراست

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 16 تیر 1398 - 13:58
آخرین ویرایش:یکشنبه 16 تیر 1398 - 14:00

فریبا نظری، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده ضمن نکوداشت ۱۴ تیرماه روز شهردار و دهیار، گفت: در حال حاضر بالغ بر۳۳۰۰دهیاری در سطح کشور فعالیت می کنند که از این تعداد  ۷.۳۵ درصد دهیاران زن هستند .

وی گفت: استان کرمان با ۲۷۳ دهیار، بالاترین تعداد دهیار زن در کشور را داراست و پایین ترین آمار دهیاران زن، مربوط به استان قم است.

نظری افزود: اکثر دهیاران زن در سطح کشور دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی هستند؛ به نحوی که بیشتر آن ها دارای مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشند.

این مقام مسئول گفت: ۵ دهیار زن با مدرک دکترا، در حال حاضر به روستاییان عزیز خدمت می کنند که ۴ تن از این دهیاران در استان مازندران هستند و بالاترین آمار مدرک تحصیلی فوق لیسانس در دهیاران زن نیز مربوط به استان های خراسان رضوی و مازندران است.

مشاور وزیر کشور تاکید کرد: حضور موثر زنان تحصیل کرده و پرتلاش ایرانی در سطوح و حوزه های مختلف اقصی نقاط کشور فرصت توسعه متوازن را برای کشور فراهم آورده و امکان استفاده از حداکثر ظرفیت ها در جهت توسعه و آبادانی کشور را مهیا می سازد.

گفتنی است در حال حاضر ۱۰۲۳ دهیار زن با مدرک دیپلم، ۲۴۳ نفر با فوق دیپلم، ۱۰۳۶ دهیار با لیسانس، ۶۵ دهیار با فوق لیسانس، ۱۳ دهیار با مدرک حوزوی و ۵ نفر نیز با مدرک دکترا به خدمت مشغول هستند

منبع: وزارت کشور

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha