نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

پاسخ ابتکار به توییت اسماعیل آذریمعصومه ابتکار به توییت اسماعیل آذری فعال اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمدو منطقه دیشموک پاسخ داد

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 19 تیر 1398 - 10:06
آخرین ویرایش:چهارشنبه 19 تیر 1398 - 10:15

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده پی توییت اسماعیل آذری فعال اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد و منطقه دیشموک که با اعلام خبر خودکشی دختر دیگری در این منطقه طی مدتی کوتاه، از وی خواسته به طور جدی و اثرگذار به مسئله ورود کند، در رشته توییتی نوشت:

آقای آذری با سلام. چنانچه در جریان بوده اید از حدود یک و نیم سال پیش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده پیگیری ها و مکاتبات متعدد با آموزش و پرورش، منابع طبیعی، خیرین و استانداری برای ایجاد یک مرکز آموزشی با خوابگاه برای مربیان و دانش آموزان دختر دیشموک انجام داده، ولی از آنجا که سیاستگذاری برعهده معاونت و ابزارهای اجرایی در دستگاههای دیگر بوده کار به کُندی پیش رفته است. البته تماس ها و جلسات با خیرین مدرسه ساز به جلب موافقت آنها منجر شده، اما در انتظار زمین هستند.

 متاسفانه در بحث زمین همکاری لازم در استان و بعضا ادارات استانی صورت نمی گیرد. در حالیکه شخصا سال گذشته در شورای اداری و جمع مدیران کل استان کهگیلویه و بویر احمد موضوع را مطرح و خواستار توجه و رسیدگی فوری شدم.

از جمله اقدامات معاونت مکاتبه و پیگیری با سازمان بهزیستی برای ایجاد یک مرکز اورژانس و خدمات اجتماعی در دیشموک بوده و شخصا هم با رییس سازمان بهزیستی در این مورد صحبت و ضمن تشریح وضعیت تقاضای اقدام کرده ام.

معاونت براساس تجربیات قبلی طرح تاب آوری اجتماعی را در منطقه مناسب ارزیابی کرده و قرارداد اجرای آن برای استان کهگیلویه و بویر احمد با تمرکز بر دیشموک با استانداری بسته شده و از هفته آینده انشاالله آغاز می شود.

همچنین با در نظر گرفتن نقش سازمان های مردم نهاد، معاونت در نشست منطقه ای برای توان افزایی این نهادها که هفته جاری در شیراز با حضور نمایندگان اکثر سمن های زنان و خانواده آن استان برگزار شد، دیشموک را از محورهای مهم پروژه ها و اقدام مشترک برای مداخله اجتماعی مطرح کرده است.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha