نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در منطقه 22 تهران راه‌اندازی شد

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 22 تیر 1398 - 14:10


همزمان با دهه کرامت اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در پایتخت راه اندازی شد.

سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه این پیست با بیان اینکه توجه به زنان از برنامه‌های مهم مدیریت شهری است، گفت: اساس کار مدیران شهری ایجاد فضای مناسب‌تر برای حضور زنان در محیط های عمومی است.

وی با تاکید بر اینکه تهران، شهری زنانه شده، گفت: زنان از بهترین برنامه‌ریزان هستند و از شما بانوان برای مشارکت در مدیریت شهری و برنامه ریزی برای شهر دعوت می کنم.

نوذرپور شهردار منطقه۲۲ نیز با بیان اینکه این پیست دوچرخه سواری در بوستان ۱۸ هکتاری ریحانه برای دسترسی راحت‌تر بانوان طراحی شده است، گفت: طول مسیرهای دوچرخه سواری در این منطقه ۳۰ هزار و ۵۰۰ متر است که ۱۸ هزار و ۳۰۰ متر آن به مسیرهای تفریحی همچون پارک چیتگر و دور دریاچه خلیج فارس اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه منطقه ۲۲ بالاترین سرانه دوچرخه سواری در تهران را دارد، گفت: بوستان ریحانه ۲۶۰۰ متر طول مسیر دوچرخه سواری دارد و بانوان می‌توانند بدون محدودیت پوشش در آن دوچرخه سواری کنند ضمن اینکه در این منطقه هیچ نوع محدودیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه در طول مسیرها وجود ندارد و بانوان با رعایت پوشش می‌توانند از طریق دوچرخه سواری در سطح منطقه به محل کار خود یا فروشگاه و مسیرهای تفریحی مثل اطراف دریاچه خلیج فارس بروند.

 

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha