نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سفر معاون رییس جمهور به استان اردبیلمعصومه ابتکار در بدو ورود به استان اردبیل از روستای حمل آباد شهرستان اردبیل بازدید کرد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 26 مرداد 1398 - 13:04
آخرین ویرایش:یکشنبه 27 مرداد 1398 - 15:05

«معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با استقبال اکبر بهنامجو استاندار اردبیل وارد فرودگاه اردبیل شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که صبح امروز برای بررسی آخرین فعالیت‌های مرتبط با امور زنان و خانواده وارد استان اردبیل شده، در اولین برنامه خود از فعالیت های زنان روستایی و صندوق های اعتبارات خُرد بازدید و با بانوان روستایی درباره مسایل و راهکارها گفتگو کرد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در جریان بازدید از کارگاه فرش ثمین روستای حمل آباد اظهار کرد: تسهیلات لازم در اختیار زنان روستایی قرار می گیرد و در راستای مهارت افزایی زنان توانمند روستایی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

معصومه ابتکار با بیان اینکه صندوق های حمایتی خرد زنان روستایی عملکرد خوبی برای ایجاد اشتغال دارند گفت: جهت حمایت از زنان روستایی اعتبار خوبی برای برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی جهت توانمندسازی در نظر گرفته شده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه باید از دختران تحصیلکرده روستایی حمایت ویژه شود افزود: حمایت از دختران تحصیل کرده باعث می شود تا پا به پای پسران در تقویت اقتصاد و تحکیم بنیان خانواده ها فعالیت کنند.

ابتکار افزود: برگزاری استارتاپ های مختلف در روستاها در قالب مهارتهای بهداشتی و بوم گردی می تواند به توانمندی بیشتر زنان و پیشگیری از مهاجرت را سبب شود.

 

 

 

در این بازدید معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور و جمعی از مسولان استانی ضمن بازدید از کارگاه قالی بافی ثمین و گفتگوی روبرو با زنان فعال در امر قالی بافی در این گارگاه جهت حمایت از بافندگان قالی و محصولات تولیدی در روستای مذکور قول مساعد داد.

 

 

 

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل، حضور در کارگاه کارآفرینی زنان روستای «حمل آباد» و شرکت در کارگاه آموزشی «فصل؛ فصل، زندگی» از جمله برنامه های معاون رئیس جمهور در اردبیل است.

شرکت در همایش گرامیداشت سالروز ورود آزادگاه به میهن اسلامی از دیگر برنامه های سفر معاون رئیس جمهور به استان است.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha