نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

کودک همسری در روستاها رواج بیشتری داردمعاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: در برخی از روستاها ازدواج دختران کم سن و سال رواج دارد تصمیم داریم اینگونه ازدواج ها را محدود و ممنوع کنیم.

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 27 مرداد 1398 - 10:11
آخرین ویرایش:یکشنبه 27 مرداد 1398 - 10:41

معصومه ابتکار در دیدار با امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: در برخی از روستاهای کشور خانواده ها دختران زیر ۱۳ سال خود را به عقد پسران با اختلاف سنی بیشتر در می آورند که متاسفانه این مساله به یک فرهنگ تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه مساله کودک همسری، آینده خوبی را برای زنان متصور نیست افزود: کودک همسری بار روانی و فرهنگی برای دخترانی که زود ازدواج کرده اند دارد و از لحاظ بهداشتی نیز باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود.

ابتکار افزود:اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده در کشور آغاز شده و این طرح جهت تحکیم بنیان خانواده ها و ‌ارتباط داخلی آنها پرداخت می کند.

وی ورود تکنولوژی به میان خانواده ها را غیر قابل حذف بر شمرد و گفت: توسعه شبکه های اجتماعی و اینترنت در جامعه باعث شده که فاصله ها در دهکده حهانی کمتر شوند و برای مدیریت این موضوع باید از مدارس و آموزش و پرورش اقدام کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور اظهار کرد: بیکاری دختران تحصیل کرده در روستاها قابل لمس است و برای اعطای تسهیلات مناسب می توانند در کنار شریک زندگی خود طرح های خوبی را شروع کنند که علاوه بر اشتغال خود دیگران را نیز از آن بهره مند کنند.

وی وجود صندوق های اعتباری روستاییان را یاد آور شد و گفت؛ با بهره گیری از اعتبار این صندوق ها در راستای مهارت آموزی و آموزش های لازم در حوزه های بهداشتی، پزشکی و خدمات درمانی و پرستاری زنان روستایی می توان به ارتقای فرهنگی دست یافت.

در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز به ارتقای فرهنگ اسلامی در جامعه تاکید کرد  و افزود: باید طرح های مذهبی و آشنایی انها را با تدابیر اسلامی بیشتر آشنا کنیم.

آیت ا... سید حسن عاملی ورود حوزه زنان و خانواده دولت به ارتقای فرهنگ اسلامی و کاهش اختلافات اجتماعی را قابل تقدیر دانست و از معاون امور زنان خانواده رییس جمهور خواست برای حل مشکلات خانواده ها و پدیده های ناهنجار فرهنگی بصورت ریشه ای عمل کنند.

*حضور معاون رییس جمهور در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در اردبیل

*آزادگان الگوهای مقاومت در برابر بدخواهان ایران هستند

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ایثارگران و آزادگان الگوهای کم‌نظیری از صبر و مقاومت در برابر زیاده‌خواهان و بدخواهان این مرز و بوم هستند.

معصومه ابتکار عصر شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در اردبیل افزود : ایران عزیز امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی از روحیه صبر و استقامت آزادگان در برابر جنگ‌های روانی و اقتصادی آمریکا علیه کشورمان است.

وی بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی به سرکردگی آمریکا اکنون نه فقط با تلویزیون و ماهواره بلکه به واسطه گوشی‌های تلفن همراه و شبکه‌های مجازی به درون منازل رخنه کرده و برای رسیدن به اهداف نامبارک خود که همانا ناامیدی، دلسردی و اختلاف‌افکنی در میان مردم بواسطه پخش انواع دروغ ، تهمت و افترا است، تلاش می‌کنند.

معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: دولت دوازدهم به لطف خدا، پشتوانه مردم انقلابی و رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز دیپلماسی موفق خود در مقابل این آسیب‌ها و تهدیدهای دشمن همچنان سربلند و مقتدر ایستاده است.

ابتکار افزود : دولت بیش از هر زمان دیگر با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های گوناگون در جای جای ایران و اولویت دادن به طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا برای گذر از بعضی دشواری‌های اقتصادی فعالیت می‌کند و با ترسیم آینده‌ای روشن برای این مردم تلاش‌های مذبوحانه دشمن را برای ایجاد روحیه بی‌انگیزگی و ناامیدی خنثی خواهد کرد.

وی همچنین اقدامات و فعالیت‌ها در اجرای طرح‌های تولیدی ، زیربنایی و عمرانی در این استان را شایسته تقدیر دانست و گفت: امروز در بازدید از روستای حمل‌آباد از توابع اردبیل نمونه موفقی از اجرای پروژه‌های مربوط به وام اشتغال روستایی در سطح کشور را مشاهده کردیم.

او به بعضی از خواسته‌های ایثارگران و به خصوص آزادگان سرفراز در ارتباط با حل مشکل بیمه و تامین داروهای مورد نیاز اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در نشست‌های مختلف با حضور مراجع ذیربط در پی رفع این کاستی‌ها است.

در این مراسم که در سالن شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار شد ، برنامه‌هایی از جمله موسیقی سنتی ، خاطره‌گویی و شعرخوانی از سوی تعدادی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس اجرا شد.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha