نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دانستنی‌های تأمین اجتماعی/ نحوه دریافت بیمه زنان خانه‌دار

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 28 مرداد 1398 - 13:34


قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی در ادامه تبیین دانستنی‌های تأمین اجتماعی به ذکر انواع بیمه زنان خانه‌‌دار پرداخت.

نحوه دریافت بیمه زنان خانه‌داربه گزارش ایکنا؛ محمدحسن‌ زدا، قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی، با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود به تشریح نحوه اخذ بیمه زنان خانه‌دار پرداخت و اظهار کرد: یک نوع بیمه برای زنان، بیمه زنان خانه‌دار است که در این رابطه زنان خانه‌دار که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند، می‌توانند به شعب سازمان تأمین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.

قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی افزود: این سازمان سه نوع بیمه را برای زنان خانه‌دار در نظر گرفته است. نوع اول با حق بیمه ۱۲ درصد است و شامل بازنشستگی می‌شود. نوع دوم با حق بیمه ۱۴ درصدی شامل بازنشستگی و فوت و نوع سوم که گران‌ترین آن با حق بیمه ۱۸ درصدی است شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی می‌شود.

وی افزود: بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند از آنجایی که به تبعیت از همسرشان دفترچه درمان دارند، خودشان هم بیمه هستند، درحالی که این تصور اشتباه است، اگرچه بانوان می‌توانند با این دفترچه از خدمات درمانی استفاده می‌کنند، اما نمی‌توانند از حقوق و مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: این امکان فراهم است که اگر بانوان این بیمه را انتخاب کنند نرخ درمان، روی نرخ بیمه محسوب نشود و آن‌ها کماکان بتوانند از دفترچه درمان به تبعیت از همسرشان استفاده کنند، اما چنانچه مایل به دریافت بیمه درمان هم باشند باید سرانه درمان را جداگانه بپردازند که برای سال ۹۸ حدود ۴۹ هزار تومان است.

محمدحسن زدا، قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی به تازگی در صفحه اینستاگرام خود ضمن تشریح قوانین تأمین اجتماعی با عنوان دانستنی‌های تأمین اجتماعی به بیان مطالبی در رابطه با نحوه دریافت خدمات از سوی این سازمان می‌پردازد.

منبع: ایکنا

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha