نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

ارایه کارنامه انتصاب زنان در پست های مدیریتی در هیات دولتدر جلسه امروز هیات دولت به ریاست دکتر حسن روحانی، کارنامه انتصاب زنان در پست های مدیریتی دولتی در کل کشور توسط معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ارائه شد.

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 15:28
آخرین ویرایش:پنجشنبه 14 شهریور 1398 - 12:14

به گزارش پاایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ بر اساس این گزارش مدیران زن در همه سطوح از 13/7 درصد در سال 1396 به 18/6 درصد در سال 98 افزایش یافته و به طور کل انتصاب مدیران زن طی دو سال اخیر شاهد رشد 36 درصدی بوده است.

این گزارش حاکیست مدیران زن در استانداری از 6/2 درصد در سال 96 به 9/2 درصد در حال حاضر افزایش یافته و در مجموع شاهد رشد 48/7 درصدی انتصاب مدیران زن در استانداری، فرمانداری و بخشداری ها در دو سال اخیر بوده ایم.

مقایسه میان مدیران عالی، میانی و پایه طی دو سال اخیر نشان می دهد که در بخش مدیران عالی از 2/5 به 5/5 درصد، در بخش مدیران میانی از 6/9 درصد به 9/3 درصد و در بخش مدیران پایه از 16/9 درصد به 23 درصد دست یافته ایم.

جدول دیگری که نمایشگر درصد مدیران استانداری ها و مدیران کل دستگاهی زن در استان های کشور است نشان می دهد، کمترین میزان انتصاب مدیران زن در استان قم و بیشترین آنها در استان بوشهر بوده است. بعد از بوشهر به ترتیب استان های گیلان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، البرز، سمنان و لرستان بیشترین انتصابات مدیران زن را به خود اختصاص داده اند.

بعد از استان قم، استان های خوزستان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی و اصفهان نیز کمترین میزان انتصابات را داشته اند.

 

 

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha