نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

شارقی: طرح "یک روز آموزش، یک عمر آسایش" با هدف اشتغالزایی بانوان اجرایی می شود

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 17 شهریور 1398 - 16:05


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به لزوم حمایت از کارآفرینی از اجرای طرح "یک روز آموزش، یک عمر آسایش" با هدف اشتغالزایی بانوان خبر داد.

ثریا شارقی با اشاره به برگزاری نخستین دوره طرح "یک روز آموزش، یک عمر آسایش" در ملارد اظهار داشت: در سال رونق تولید و در شرایط احریم های ظالمانه دشمنان کارآفرینی گزینه مناسبی برای تحقق شعار سال است.

وی ادامه داد: در این دوره ها طرح‌های اشتغالزایی بر اساس آموزش یک تا سه روزه و بر مبنای علاقه‌مندی افراد اجرایی می شود تا بتواند در توانمندسازی زنان موثر واقع شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران همچنین عنوان کرد: در قالب این طرح یک روزه در ملارد ۴۰ نفر در زمینه پرورش قارچ و ۴۰ نفر نیز در قالب کشت زعفران بدون آب و خاک شرکت کردند که البته ممکن است همه این افراد وارد فاز عملیاتی نشوند اما اینکه حداقل ۱۰ درصد آن‌ها بتوانند این موضوع را پیگیری کنند نیز اثرگذار خواهد بود.

شارقی در مورد اهداف این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح شناسایی توانمندی بانوان با تأکید بر آموزش و مهارت‌ بانوان به ویژه بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست است که با پیگیری این طرح‌ها زمینه برای اشتغالزایی آن‌ها فراهم می‌شود.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha