نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

شارقی گفت: مرکز بهاران برای نگهداری زنان معتاد متجاهر واگذار می شود

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 14:51
آخرین ویرایش:چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 15:01

ثریا شارقی مدیر کل امور بانوان استانداری تهرانگفت: حوزه اجتماعی استانداری تهران در حال انجام اقداماتی برای جمع آوری و نگهداری زنان معتاد متجاهر است بر همین اساس درصدد است با همکاری شهرداری تهران مرکزی ( ساختمان بهاران) برای نگهداری آنها فراهم کند.

ثریا شارقی با اشاره به اقدامات استانداری تهران برای زنان زندانی گفت: یکی از برنامه های کارگروه بانوان استانداری تهران، هماهنگی با سازمان فنی حرفه ای کشور برای اعزام مربی جهت آموزش زنان زندانی بود.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران تصریح کرد: بر همین اساس ابتدا زنان زندانی جهت فعالیت در رشته های مورد علاقه خود، نظر سنجی می شوند تا طبق علاقه و نیازشان تحت آموزش مربیان قرار بگیرند.

وی در خصوص کمک (گلریزان) به آزادی زنان زندانی اظهار کرد: استانداری نمی تواند وارد کار اجرایی شود این اقدامات بر عهده ان جی او ها و خیریه ها می باشد ضمن اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری  هم کمپین هایی برای حمایت از این زنان راه اندازی کرده است ولی اینکه اعتبار خاص دولتی برای کمک به زنان زندانی تخصیص یافته باشد، چنین چیزی وجود ندارد.

شارقی در ادامه افزود: حتی بعضی از این مادران زنان سرپرست خانوار هستند، یعنی هم بحث مالی و هم معنوی خانواده را بر عهده دارند بنابراین زندانی شدن آنها آسیب های زیادی به همراه دارد حتی برخی از آنها دارای فرزندان کوچک هستند که مجبور به نگهداری آنها در محیط زندان می باشند لذا موقعیت زندان نیز برای این بچه ها تبعات و آسیب های زیادی به دنبال دارد.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه آسیبی که جامعه از زندانی بودن یک زن می بیند بیشتر از زندانی شدن یک مرد است، تصریح کرد: نیاز است که توجه جامعه و مسئولان را به فرهنگسازی جهت آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد بیشتر کنیم.

وی با اشاره به نگهداری زنان معتاد متجاهر تصریح کرد:حوزه اجتماعی استانداری تهران در حال انجام اقداماتی برای جمع آوری و نگهداری زنان معتاد متجاهر است بر همین اساس درصدد است با همکاری شهرداری تهران مرکزی ( ساختمان بهاران) برای نگهداری آنها فراهم کند ضمن اینکه برنامه هایی هم برای  صیانت و مراقبت های بعد از بهبودی زنان معتاد پیش بینی کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha