نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

حضور ایران در اجلاس توانمندسازی زنان در اندونزیاجلاس اشتراک تجربه های موفق توانمندسازی اقتصادی زنان در اندونزی با حضور نمایندگانی از ایران، بوتان، فیلیپین، مالدیو، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، میانمار، مالزی، ویتنام و نپال برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 13 مهر 1398 - 12:13


دکتر سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حضور داشت، در این باره گفت: در نشست اول، گزارشی از سیاستگزاری منطقه ای و تجربه های موفق پیاده سازی توانمندسازی اقتصادی زنان در استان بالی و برنامه کار ملی اندونزی و مرور سیاست های اقتصادی ملی با رویکرد جنسیتی ارائه شد و طی نشست های بعدی به تفکیک، نقش تعاونی ها و اعتبارات خرد و اقدامات صورت گرفته، تولیدات، مقررات، چگونگی صدور مجوز و چالش های موجود و کپی رایت سرمایه فکری مورد بحث قرار گرفت.

به گفته معاون بررسی های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، بررسی نقش موسسات مالی و بانک ها، نحوه وام دهی، نقش فن آوری های اطلاعات و سازمان های مردم نهاد در توانمندسازی اقتصادی زنان به همراه گسترش تولیدات مشاغل خانگی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست ها بود.

در این اجلاس همچنین دو گزارش از سوی ایران ارائه شد؛ باستانی با بیان این مطلب گفت: توانمندسازی اقتصادی با تمرکز بر زنان سرپرست خانوار و همچنین دختران فارغ التحصیل دانشگاهی عنوان یکی از این گزارش ها بود ضمن اینکه توجه هم زمان به گروه های مختلف روستایی و شهری مورد تاکید قرار گرفت.

باستانی با بیان اینکه گزارش دوم ایران شامل دو بخش اقدام و عمل بود، گفت: استانداردسازی تولیدات مشاغل خانگی برنامه اقدام ما بود که توضیحات مفصلی راجع به آن ارائه شد و مورد توجه حاضرین در کنفرانس قرار گرفت. ضمن اینکه ارائه الگوی نوین مشاغل خانگی که با همکاری معاونت زنان، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در سطح ۲۴ استان کشور در حال اجراست به عنوان تجربه عملی و موفق کشورمان مطرح شد.

موضوعی که به گفته باستانی در پایان این اجلاس مورد توافق تمامی کشورهای شرکت کننده قرار گرفت این بود که جلب حمایت های مردمی و موسسات - به لحاظ مالی- باید مورد توجه باشد و اینکه همکاری کشورهای عضو "آ سه آن" به قدری اهمیت دارد که هر دو یا سه کشور نزدیک به هم می توانند پروژه های مشترکی را با تعامل و همکاری نزدیک به انجام برسانند.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha