نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

تعداد هیات علمی زنان در دولت روحانی به 12 هزار نفر رسید

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 15 مهر 1398 - 15:34


 

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش ۶ هزار و ۳۰۰ عضو هیات علمی زنان در دولت روحانی خبرداد و گفت: تعداد اعضای هیأت علمی زنان از سال ۹۲ تا بهمن ۱۳۹۷ به ۱۲ هزار نفر رسید.

حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا رضوان طلب» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهارداشت: طبق آمار مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعداد اعضای هیات علمی زنان تا قبل از سال ۸۸ در دانشگاه های کشور دو هزار و ۲۰۰ نفر بود که این تعداد تا سال ۹۲ به پنج هزار و ۷۰۰ نفر افزایش یافت.

وی افزود: از ابتدای دولت یازدهم تا بهمن ۹۷ تعداد اعضای هیأت علمی زنان به ۱۲ هزار نفر رسید.

رئیس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: تعداد متقاضیان زن برای عضویت در هیات علمی در فراخوان ها معمولاً  ۱۵ درصد کمتر از مردان است که این آمار در درصد جذب زنان به عنوان هیأت علمی تاثیر دارد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: نسبت جذب اعضای هیأت علمی پیمانی قبل از دولت یازدهم یک به ۶ بود ولی این نسبت در سال ۹۸ به یک به سه رسید؛ در واقع از هر سه نفر پیمانی جذب شده، یک نفر زن و دو نفر مرد جذب شده اند.

رضوان طلب درباره عملکرد مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جذب زنان به عنوان هیأت علمی اعلام کرد که در ابتدای سال ۹۶ این عملکرد ۲۴ بود و در سال ۹۸ به ۳۰ درصد افزایش یافت.

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha