نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

تفاهم نامه ای برای ترویج فرهنگ ایثارمعاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده تفاهم نامه ای را با سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس به امضا رسانده تا مفاهیم ایثار و فداکاری های همسران شهدا و جانبازان دفاع مقدس بیش از پیش در میان نسل جوان نشر و گسترش یابد.

ایجاد شده در تاریخ: جمعه 17 آبان 1398 - 15:20


بانوان ایرانی همواره نسبت به مشکلات و مسائل روز کشور بی تفاوت نبوده و نقش موثری را در موفقیت ها و پیروزی‌های کشور بر عهده داشتند؛ نقشی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی پررنگ تر شد و در مبارزات سیاسی دوران انقلاب و پس از آن جنگ تحمیلی تاثیر انکار ناپذیری داشت.

این بانوان بودند که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی با مقاومت ها و ایثارگری های خود در پشت جبهه‌های حق علیه باطل و حمایت‌های معنوی از رزمندگان زمینه پیروزی آنان را در عملیات‌های مختلف فراهم می‌کردند، فداکاری و از خود گذشتگی های زنان منحصر به دوران دفاع مقدس نشده و مقاومت‌ها و رشادت‌های آنان پس از پایان جنگ تحمیلی نیز ادامه داشت.

چه بسیار بانوان پرستاری که با مراقبت های دلسوزانه خود از جانبازان، نقش موثری در تحمل آلام آنها داشتند و پا به پای آنها مراحل مختلف زندگی را گذراندند.

از اهداف اصلی این تفاهم نامه می توان به تقویت، توسعه، ترویج و نهادینه کردن نقش بانوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد.

گسترش نقش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه زنان و جهت دهی فعالیت‌های این سازمان‌ها در راستای فرهنگ سازی و معرفی و ترویج موفقیت زنان ایثارگر و از میان برداشتن چالش ها و موانع توانمندسازی همسران شهدا و جانبازان از محورهای این تفاهم نامه است.

همچنین همکاری در برگزاری رویدادهای فرهنگی مانند گردهمایی‌ها و کارگاه‌های آموزشی، همکاری در برنامه‌های محله محور برای ایجاد توان افزایی و حمایت از ایجاد بانک‌های اطلاعاتی زنان ایثارگر، گسترش همکاری‌ها و مشارکت‌ میان نهادهای متولی امور بانوان و سازمان‌های فعال در زمینه ترویج و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگسازی در این زمینه که می تواند آن را به نسل جدید معرفی و بانوان جوان را با ارزش های مقاومت و ایثار آشنا کند.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha