نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

جواهریان: حمایت از زنان کارآفرین و مشاغل خانگی از سیاست های اصلی معاونت امور زنان و خانواده است

ایجاد شده در تاریخ: پنجشنبه 07 آذر 1398 - 16:50
آخرین ویرایش:جمعه 08 آذر 1398 - 16:58

نمایشگاه توانمندی های زنان روستایی کرمان در رفسنجان با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گشایش یافت.

 

 زهرا جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن بازدید از ۷۰ غرفه این  نمایشگاه شامل صنایع دستی، غذاهای سنتی، گل و گیاه، گیاهان دارویی خانگی، شیرینی و عرقیجات، میناکاری روی سفال و مس و... با غرفه داران گفتگو و مسائل آنها را از نزدیک شنید.

 

وی پس از این بازدید و تعامل با غرفه دارانی که از کرمان و  روستاها و عشایر شهرستان های سیرجان، شهر بابک، بافت، رابر، راور، بم، جیرفت و انار بودند، گفت: از سیاست های اصلی معاونت امور زنان وخانواده حمایت از زنان کارآفرین و مشاغل خانگی است که در ضمن حضور زنان در کانون خانواده به مشارکت اقتصادی در کشور می پردازند.

 

معاون برنامه ریزی و هماهنگی این معاونت تاکید کرد: حمایت از برگزاری چنین نمایشگاههایی فرصتی مغتنم است که می تواند بر شکوفایی اقتصاد خانواده های ایرانی موثر باشد.

 

 وی افزود: با همیاری و مشارکت اقتصادی زنان روستایی و عشایری در کنار مردان می توان از طریق بهره مندی از هنر ماندگار صنایع دستی و با راه اندازی کارگاه های کوچک نه تنها به تحکیم بنیان خانواده کمک کرد بلکه از مهاجرت روز افزون به شهرهای بزرگ برای کاریابی و تبعات منفی ناشی از آن جلوگیری کرد.

 

جواهریان ادامه داد: حمایت از راه اندازی نمایشگاههای صنایع دستی زنان بازار مناسبی است برای معرفی، عرضه و فروش تولیدات ملی و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است.

 

 وی تاکید کرد: دیدار و گفتگو با خانم های توانمند روستایی و عشایری نشان می دهد که چقدر روحیه نشاط، شادابی و امید به زندگی در این گروه از بانوان کشور بالاست که بسیار نویدبخش است.

 

  جواهریان گفت: زنان کارآفرین به عنوان عضو تاثیر گذار خانواده نقش بسزایی در انتقال این حس رضایت و شادابی به خانواده ها و جامعه ای که در آن زندگی می کنند، دارند.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha