نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دیدار ابتکار با وزیر امور خارجه و وزیر توسعه اجتماعی تایلندمعصومه ابتکار طی سفر دو روزه اش به تایلند با وزرای امور خارجه و توسعه اجتماعی این کشور به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 09 آذر 1398 - 12:16
آخرین ویرایش:شنبه 09 آذر 1398 - 13:56

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده طی سفر ۲ روزه خود به تایلند برای شرکت در کنفرانس وزرایی اسکاپ، با وزیر امور خارجه تایلند، وزیر توسعه اجتماعی و خواهر پادشاه هم کشور ملاقات داشت.

 

معصومه ابتکار در دیدار با دان پرامود وینای وزیر خارجه تایلند با اشاره تحریم های یک جانبه و ظالمانه آمریکا، جنگ اقتصادی علیه ایرانیان دانست و گفت: تحمیل اراده شخصی آفتی است که ممکن است هر کشور دیگری را هدف قرار دهد و موجب ناامنی در جامعه جهانی شود.

 

وی پیشرفت زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف را در دهه های اخیر مورد تاکید قرار داد و افزود: با برنامه‌های مدون دولت این روند تداوم خواهد یافت و اراده ملت ایران و زنان ایرانی قطعا بر مشکلات تحریم غلبه خواهد کرد.

 

وزیر امور خارجه تایلند نیز یک جانبه گرایی را سبب مشکلات بسیاری در جهان دانست که باعث تحمیل خسارات بسیاری به کشورها شده است.

 

وی چند جانبه گرایی را عامل همکاری بیشتر میان کشورها عنوان کرد.

 

دیدار با وزیر توسعه اجتماعی و امنیت انسانی تایلند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین با آقای جوتی کرایریکش وزیر توسعه اجتماعی و امنیت انسانی تایلند دیدار و گفتگو داشت.

 

در این ملاقات ابتکار به وضعیت زنان ایرانی و پیشرفت های صورت گرفته اشاره کرد و به تشریح اقدامات و برنامه‌های دولت در زمینه حقوق و اشتغال زنان پرداخت.

 

وزیر توسعه اجتماعی و امنیت انسانی تایلند نیز خواستار استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در زمینه زنان و خانواده شد و از برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی تولیدات زنان ایرانی و تایلندی استقبال کرد.

 

معصومه ابتکار در این سفر با خواهر پادشاه تایلند بانو ماها چاکری نیز ملاقات کرد.

 

معاون رئیس جمهور در این ملاقات به سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورمان و آثار مخرب و غیر انسانی تحریم‌ها بر جامعه و ساختار خانواده و اشتغال در ایران اشاره کرد و خانم چاکری نیز ضمن ابراز تاسف، سیاست‌های مداخله ‌جویانه هر کشوری علیه سایر کشورها را محکوم و بر لزوم بی اثر بودن این‌گونه سیاست‌های یک‌سویه و یک‌جانبه بر روابط بین‌الملل و روابط  کشورها با یکدیگر تاکید کرد.

 

با توجه به  فعالیت‌ ماها چاکری در امور خیریه در امور مرتبط با فعالیت‌های عام المنفعه و معلولان به تبادل نظر پرداختند.

 

همچنین طرفین با تاکید بر روابط دوستانه و تاریخی فیمابین بر ضرورت توسعه این مناسبات تاکید کردند.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha