نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

برگزاری دوره آموزشی توان افزایی زنان در عرصه تعاملات بین المللیدوره توان افزایی زنان در حوزه تعاملات بین المللی در دی ماه جاری به مدت پنج روز با حضور مدیران و کارشناسان زن شاغل در دستگاه­های دولتی برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 21 دی 1398 - 12:15
آخرین ویرایش:یکشنبه 22 دی 1398 - 9:24

هدف این دوره ارتقاء سطح دانش تخصصی زنان شاغل در دستگاه­ها در مورد ابعاد مختلف موضوعات زنان و خانواده در اسناد بین­ المللی، ساختارها و مراجع مرتبط با حوزه زنان و دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران در عرصه  جهانی بوده است.

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم اختتامیه این دوره، با اشاره به نقش حضرت زینب در روشنگری و رفع ابهامات و روحیه مراقبتی ایشان در تاریخ اسلام بر تسلط به فضای بین المللی و تلاش برای اثرگذاری در آن تاکید کرد.

وی حفظ فضای گفتگو و بهره مندی از آن برای تعادل و صلح در جامعه را مهم دانسته و گفت: بدون شک زنان نقش مهمی در تحقق صلح و امنیت در عرصه جهانی دارند و هر چه مهارت زنان در عرصه گفتگوی نقادانه و حل مسائل پیچیده، افزایش یابد عاملیت آنان در حفظ و استحکام جامعه افزایش می یابد.

ابتکار افزود: اکنون که در شرایط سخت تحریم، تروریسم اقتصادی و جنگ روانی به سر می بریم، حضور زنان راهگشا و تغییر دهنده خواهد بود

 از دیگر نکات مورد تاکید معاون رئیس جمهور، ضرورت استفاده از استراتژی های کارآمد و ابزارهای موثر در ارائه و معرفی دستاوردهای زنان ایرانی در عرصه بین الملل بود.

 وی همچنین ضمن انتقاد از بازتولید تابوها و کلیشه های منفی علیه زنان مسلمان، بر ضرورت بهره گیری از فرصت ها برای شکست این کلیشه ها سخن گفت.

ابتکار در ابتدای سخنرانی خود، یاد مرحوم شهلا حبیبی را به عنوان پیشگام ایجاد ساختارهای دولتی برای زنان و اولین مشاور رئیس جمهور در امور زنان (مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی) پاس داشت.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha