نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

آغاز به کار پروژه سینمای دوستدار خانواده در سال جدید سینماییمعاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده پروژه نظرسنجی سینمای دوستدار خانواده را با هدف جهت‌دهی صحیح هنر به نحوی که دوستدار خانواده باشد، راه اندازی کرده است.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 19 بهمن 1398 - 16:27
آخرین ویرایش:یکشنبه 20 بهمن 1398 - 16:10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛‌ پروژه نظرسنجی سینمای دوستدار خانواده با هدف جهت‌دهی صحیح هنر به سمت‌وسوی ارزش‌های بنیان خانواده و با همکاری سینماتیکت از سال جدید سینمایی آغاز به کار می کند.

سینما، فیلم، سریال و رسانه در تحولات فرهنگی جوامع نقش بی‌بدیل دارند. اعضای خانواده و خصوصا کودکان، نوجوانان و جوانان اثرپذیری بالایی از هنر سینما در عصر دیجیتال که دسترسی‌ها نیز ساده‌تر شده، پیدا کرده‌اند. جهت‌دهی صحیح هنر به نحوی که دوستدار خانواده باشد و به نحوی که پیام‌های مثبت برای کودکان و نوجوانان در بر داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

از این رو معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده قصد دارد برای سنجش میزان دوستدار خانواده، کودک و نوجوان بودن فیلم‌های سینمایی با همکاری سینماتیکت نظرسنجی نماید.

این گام می‌تواند به آموزش‌های غیرمستقیم برای جهت‌دهی سبک زندگی سالم در جوامع کمک کند.

سینماتیکت که همکاری در این اقدام را به عنوان مسئولیت اجتماعی پذیرفته از 23 بهمن ماه سازوکار آن را در سامانه خود قرار داده و خریداران بلیط سینما از طریق سینماتیکت می توانند در مورد فیلم‌های درحال اکران سینمای ایران نظر دهند.    

  

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha