نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

جشنواره بین المللی مد و لباس فجر فردا آخرین روزش را می گذراندغرفه پویش #تاروپود_زندگی که با هدف حمایت از زنان و دخترانی هنرمند روستایی و عشایر در جشنواره بین المللی مد و لباس فجر ایجاد شده، فردا میزبان دوستداران طرح های زیبا و رنگارنگ اقوام ایرانی خواهد بود. 

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 28 بهمن 1398 - 15:30
آخرین ویرایش:دوشنبه 28 بهمن 1398 - 15:44

دستبندهای کارِ دست زنان ایرانی نمادی از همبستگی ملی برای رونق معیشت در روستاها و شهرهای کوچک است. آنها می بافند، ما بخریم.

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر همچون ادوار گذشته از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و این بار به ریاست سیده مرضیه شفاپور دبیر این کارگروه، از پنجشنبه ۲۴ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آغاز شد.

این دوره از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز همچون سنوات گذشته در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار خواهد شد که براین‌اساس  در بخش رقابتی از میان ۷ هزار و ۷۳۴ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، منتخبان آن‌ها به تشخیص هیئت ارزیاب و انتخاب، در طول مدت برپایی جشنواره در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار گرفته و مورد داوری نهایی قرار خواهند گرفت.

در بخش غیررقابتی نیز جشنواره امسال شاهد حضور مؤسسات، برندهای حوزه مد و لباس کشور در قالب برپایی غرفه خواهد بود که هر یک به فراخور آخرین دستاورد و محصولات خود را در حوزه مد و لباس به نمایش درخواهند آورد.

برپایی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و همچنین برگزاری پنل‌های تخصصی و گفت و گوی کارشناسی در حوزه مد و لباس کشور از جمله دیگر بخش‌های این جشنواره است که از سوی ستاد برگزاری جشنواره برنامه‌ریزی شده است.

همچنین بخش بین‌الملل جشنواره پذیرای طراحان و فعالان این عرصه از ۹ کشور جهان شامل بنگلادش، افغانستان، اسلوونی، ترکیه، عراق، عمان، ایتالیا، هندوستان و اندونزی خواهد بود که با رویکرد پژوهش‌محور و به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های بین‌الملل و تأثیرگذاری الگوهای اسلامی و ایرانی در دنیا به‌ویژه کشورهای مسلمان،  نمایندگان آن‌ها در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر تا ۲۹ بهمن در بوستان گفتگو به کار خود ادامه خواهد داد و علاقه‌مندان می‌توانند هرروز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ از آثار و غرفه‌های برپاشده در این رویداد، بازدید کنند.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha