نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سهم من در کرونا

قرنطینه خانگی را جدی بگیریمقرنطینه خانگی در صورتی که به بهترین شکل انجام گیرد مهم ترین راه برای جلوگیری از گسترش این ویروس است. به همین دلیل کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، در اینستاگرام ایجاد شده‌است.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 05 فروردین 1399 - 18:02
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 05 فروردین 1399 - 18:07

ویروس کرونا در حال شیوع است و کادر پزشکی و درمانی در سخت‌ترین شرایط در حال خدمت هستند، بنابراین قرنطینه خانگی در صورتی که به بهترین شکل انجام گیرد مهم ترین راه برای جلوگیری از گسترش این ویروس است. به همین دلیل کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، در اینستاگرام ایجاد شده‌است.

ویروس کرونا در حالی در کشور همه گیر شده که بسیاری از مشاغل را به رکود کشانده و برخی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده و در این میان موجب بیکاری تعدادی از کارگران روزمزد شده و آن‌ها را خانه‌نشین کرده است اما همه اینها به یک طرف و دغدغه اتمام این ویروس و شکست دادن آن از طرفی دیگر مردم را به اضطراب و استرس انداخته است؛ ویروسی که تنها راه پیشگیری از آن قرنطینه خانگی است که باید آن را جدی گرفت تا به این ترتیب هریک از شهروندان به سهم خود بتوانند در کاهش این بحران سراسری نقشی داشته باشند زیرا در حال حاضر ویروس کرونا، درمان واضحی نداشته و واکسن خاصی هم ندارد، پس با اقداماتی نظیر قرنطینه خانگی می توان این بیماری را شکست داد.

بنابراین در شرایطی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است، صفحه های مختلف اینستاگرامی به پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، در عین به اشتراک گذاشتن پست های مختلف برای سرگرم کردن مردم در این روزهای کرونایی، مردم را ترغیب می کنند تا قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.

 

ضرورت قرنطینه خانگی

ضرورت قرنطینه خانگی یکی از مهمترین مساله ایاست که تعدادی از صفحه های اینستاگرام با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، سعی کرده اند تا مردم را نسبت به آن آگاه کنند. یکی از صفحه های پزشکی با پیوستن به این کمپین با انتشار ویدئویی مطالبی در مورد ضرورت قرنطینه خانگی برای مردم به اشتراک می گذارد.

صفحه اینستاگرامی کاربری با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، با انتشار ویدئویی از صحبت های خودش در مورد مسئولیت پذیری در قبال انتخاب هایمان به بررسی رفتار مسئولانه در شرایط وجود کرونا و ضرورت قرنطینه پرداخته است.

همچنین صفحه های اینستاگرامی دیگر با پیوستن به این کمپین با انتشار پست هایی به آموزش صحیح در دوران قرنطینه خانگی پرداخته اند زیرا آموزش های صحیح و قرنطینه خانگی مهمترین راهکار برای کنترل بیماری کرونا است که نیاز به مشارکت همگانی داشته و با این کار می توان از روند رو به رشد بیماری جلوگیری کرد و با ادامه آن شاهد کاهش چشمگیر این بیماری  خواهیم بود.

 

ورزش در قرنطینه

به همین دلیل صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، برآن هستند که با انتشار پست هایی در مورد ورزش و آموزش دادن، مردم را در قرنطینه های خانگی مشغول ورزش کردن کنند تا به نوبه خود سهمی در شکست ویروس کرونا داشته باشند. برای نمونه صفحه اینستاگرامی سالن ورزشی خورشیدی ویدئویی به اشتراک گذاشته و ورزش های مختلف را آموزش می هد. یا اینکه بهاره اصغری تکواندوکار با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، در صفحه اینستاگرامی خود ویدئوهایی از تمرین های خود در خانه و در دوران قرنطینه به اشتراک گذاشته که برای علاقمندان این رشته در دوران قرنطینه می تواند مفید باشد.

 

سرگرمی در قرنطینه خانگی

یکی دیگر از مطالبی که صفحه های اینستاگرامی منتشر کرده اند، انواع سرگرمی های آموزنده مانند تهیه غذا، بازی های رایانه و ... است که این صفحه های اینستاگرامی با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، آنها را به اشتراک گذاشته اند. یکی از همین صفحه ها در پستی که منتشر کرده نوشته است: قرنطینه خونگی، اصلاً حوصله سر بر نیست و می تونیم کلی برنامه هایی که تا الان فرصت انجامش رو نداشتیم انجام بدیم. می تونیم وقت بیشتری برای خانواده بگذاریم. می تونیم یکم با خودمون خلوت کنیم. به خودمون برسیم. برای سال آینده کلی برنامه ریزی داشته باشیم. همه با هم کرونا را شکست می دهیم. مواظب باشیم اصول بهداشتی فردی رو تا جایی که می تونیم رعایت کنیم که هم خودمون سالم بمونیم هم کمک حال کادر زحمت کش درمانی باشیم.

صفحه اینستاگرامی دیگر با پیوستن به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، آموزش پیتزا پختن در خانه را به اشتراک گذاشته است. صفحه اینستاگرامی دیگر با انتشار ویدئویی از جنگل های شمال نوشته، مخصوص آنهایی که توی قرنطینه در خانه مانده اند و دلشان هوای شمال کرده است. این صفحه اینستاگرامی در حالی این ویدئو را منتشر کرده که به کمپین قرنطینه_خانگی_را_جدی_بگیریم، پیوسته است و سعی دارد با اینگونه پست ها مردم را در خانه سرگرم کند تا سهمی در شکست ویروس کرونا داشته باشد.

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha