نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

زنان سرپرست خانوار طرح مشاغل خانگی در کنار مدافعان سلامتزنان سرپرست خانوار با تولید بیش از 2343000 عدد ملزومات پیشگیری در جبهه مبارزه با کرونا مشغول فعالیت هستند

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 06 فروردین 1399 - 15:58
آخرین ویرایش:چهارشنبه 06 فروردین 1399 - 16:41

دکتر سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده  با اشاره به اینکه طرح  توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در ۲۴ استان کشور برای ۶۲۰۰ نفر در حال اجراست، افزود: طی ۱۱ ماه گذشته و پس از بررسی های میدانی، بخشی از این بانوان در حوزه پوشاک مشغول فعالیت شدند که خوشبختانه عملکرد موفقی هم داشتند. اما با بروز بحران کرونا و تعطیلی ناگزیر حوزه پوشاک، با تمهیدات ایجاد شده، این زنان به منظور کمک به شبکه بهداشت و درمان کشور تولید محصولات خود را به سمت ملزومات پزشکی یکبار مصرف مانند ماسک، گان و لباس ایزوله ضد ویروس سوق دادند.

 

به گفته وی فعالیت زنان سرپرست خانوار در این بخش با هماهنگی مجموعه های دست اندرکار صورت گرفته و محصولات تولیدی طبق پروتکل های تعریف شده استریل، اتوکلاو و سپس بسته بندی می شوند.

 

باستانی با بیان اینکه ورود بانوان به شبکه تولید ملزومات پزشکی ضمن کمک به رفع کمبود مناطق مختلف کشور در زمینه ماسک، لباس ضدویروس، ژل و اسپری، موجب ایجاد شبکه ملی و استانی کسب و کارهای خانگی در زمینه محصولات مبارزه با کرونا شده، تصریح کرد: این فعالیت ها مصداق بارز ایفای نقش فعالانه طرح مشاغل خانگی در کمک به تامین نیازهای مبارزه با کرونا در قالب مسئولیت اجتماعی است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در ابتدا تولید این محصولات ۱۲۰۰۰۰ عدد در روز بود، اما اکنون به ۲۰۰۰۰۰ عدد در روز رسیده است.

 

معاون بررسی های راهبردی با اشاره به اینفوگرافی طراحی شده ای که تعداد استان های فعال و میزان ظرفیت تولید روزانه آن ها را نشان می دهد، گفت: در خصوص تولید ژل و اسپری هم به شکل محدود چهار استان مرکزی، البرز، بوشهر و خراسان رضوی فعال هستند. ضمن اینکه محصولات و ملزومات پزشکی تولید شده در استان های مختلف برای رفع نیازهای ساکنین همان استان مورد استفاده قرار می گیرد و امکان ارسال به سایر استان ها وجود ندارد.

گفتنی است طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با رویکرد مشاغل خانگی با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اجرای سازمان جهاد دانشگاهی استان ها در کشور انجام می شود.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha