نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان:

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده سیستان و بلوچستان تصویب شدسند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در این استان که برای نخستین بار به صورت هدفمند و مدون تهیه و اجرایی شده به تصویب رسید.

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 - 23:36
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1399 - 5:05

فریبا برنایی بجد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح امروز در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان که به ریاست استاندار و با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه برای ارتقای وضعیت زنان سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستان از اسناد بالادستی، هم اندیشی نخبگان، فعالان اجتماعی و گروه‌های مختلف مرجع بهره گرفتیم، گفت: بیش‌از ۲۵۰ساعت، زمان برای تهیه این سند صرف شده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این سند در قالب اسناد تدوین شده است، افزود: گروه‌های تاثیرگذار در حوزه بانوان و خانواده با برگزاری نشست‌های تخصصی نسبت به نهایی شدن سند اقدام کرده‌اند.

وی بیان کرد: مطالعات تکمیلی و تلفیق نهایی سند نیز انجام شده و در فرآیند تدوین سند با حضور اساتید، سازمان‌های مردم نهاد، کاهش و کنترل طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مورد توجه قرار گرفته است.

برنایی بجد ادامه داد: در بررسی تیم کاری برای تهیه سند، دفتر امور بانوان و خانواده، اعضای هیئت علمی دانشگاه و دیگر دستگاه ها نقش آفرینی کرده اند.

وی همچنین از دستگاه های اجرایی خواست از این پس بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در این حوزه برنامه ریزی کنند و به صورت عملیاتی این سند مورد توجه وزارتخانه ها و معیاری برای ارزشیابی مدیران تلقی شود.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha