نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

اجرایی شدن طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان سمنان
سمنان اولین جلسه شورای علمی – مشورتی طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان سمنان، الگوی نوین مشاغل خانگی به ریاست جهاددانشگاهی استان سمنان و با حضور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان، رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان و جمعی از مدیران و معاونین دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

مهسا شاه حسینی مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان 30 اردیبهشت در این جلسه اظهار کرد: طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی به عنوان مجری و مشاور طرح در ۲۴ استان کشور در حال اجرا است که در استان سمنان نیز با همکاری این سه نهاد اجرا می شود.

وی افزود: طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانواردر قالب امضای یک توافق نامه همکاری بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس جهاددانشگاهی در کشور آغاز شده است و در استان سمنان نیز با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری به عنوان کارفرمای طرح، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر طرح  و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مجری در حال اجرا است.

شاه حسینی خاطرنشان کرد: خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو از جمله اهداف کیفی طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور است.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، پس از بررسی و پایش وضعیت زنان سرپرست خانوار توسط مجری طرح، برای زنان سرپرست خانوار در ۲۴ استان کشور از جمله استان سمنان اشتغال پایدار ایجاد می شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری سمنان یادآوری کرد: سهمیه استان سمنان نیز در این طرح ۷۹ نفر است که جهاددانشگاهی استان به عنوان مجری طرح، پایش اولیه را با همکاری نهادهای مرتبط انجام داده است.

 


ﺳﻪشنبه 30 اردیبهشت 1399 - 11:37دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha