نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سرپرست اورژانس اجتماعی کشور:

اورژانس اجتماعی زمان و مکان ندارد/ مجازات‌ها در قانون حمایت از زنان کافی نیست

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 09 تیر 1399 - 12:13


محمود علی‌گو با اشاره به پائین بودن مجازات‌ها در قانون حمایت از زنان اظهار کرد: ما معتقد هستیم مجازات ها در این قانون باید تشدید می شد تا اثر گذاری بیشتری داشته باشد.

 

محمود علی‌گو، سرپرست امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی، در برنامه زنده اینستاگرامی با موضوع «حریم امن من در خانه» که با همکاری معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری و خبرگزاری برنا برگزار شد، گفت: اورژانس اجتماعی زمان و مکان ندارد و در تمام نقاط شهر و در تمام ساعات شبانه روز فعال است و شهروندان می توانند ضمن تماس با شماره 123 از خدمات آن استفاده کنند.

 

او افزود: اورژانس اجتماعی متشکل از 4 بخش است. این اورژانس به زنان با شرایط اجتماعی حاد و افرادی که قصد خودکشی دارند و یا اقدام به خودکشی کرده اند و سایر شهروندان آزار دیده و سکونت گاه های غیر رسمی خدمات ارائه می دهد.

 

علی‌گو ضمن تشریح نحوه عملکرد اورژانس اجتماعی اظهار کرد: فرایند خدمات رسانی با اطلاع رسانی آغاز می شود و خدمات رسانی نیز در این حوزه به سه قسمت فوری، حاد و  اورژانسی تقسیم می شوند. پس از حضور اورژانس اجتماعی در محل با حکم قضایی و در صورت نیاز با حضور مامورین انتظامی فرد آسیب دیده از محل بحرانی جدا می شود.

 

این مقام مسئول در بهزیستی ادامه داد: پس از جداسازی فرد در محل‌های مخصوص به تثبیت می‌رسد و خدمات مشاوره ای و درمانی لازم را دریافت می کند و این عمل فارغ از هر اتفاقی که برای او رقم خورده است شکل می گیرد.

 

او با اشاره به پیامک هایی که برای افراد در خصوص آشنایی با مرکز اورژانس ارائه شد، خاطرنشان کرد: در مورد پیامک نیز باید گفت که این امر با کمک وزارت ارتباطات شکل گرفت. خط 1480 قابلیت دسترسی به بهزیستی را فراهم کرده است. تماس هایی که در این عرصه گرفته شد کمک کرد تا مردم از فشارهای روانی و اجتماعی که بر آن ها تحمیل می شود کاسته شود.

 

سرپرست امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: این نکته حائز اهمیت است که ما چه رویکردی نسبت به حوزه زنان و مسایل آن ها داریم. در قبال مسایل اجتماعی نمی توان گفت که صرفا یک نهاد وجود دارد و آن نهاد یک وظیفه مشخص دارد. باید وارد مدل های فرهنگی پیشگیرانه شد. مداخله های قضایی بسیار خوب و مفید است اما باید در کنار آن اقدامات دیگری نیز انجام شود.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha