نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سرخط خبرهای هفتگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوادهسر خط و خلاصه اخبار هفتگی معاونت زنان و خانواده در روز سه شنبه 17 تیر 99

به نام خدا که رحمتش بی‌اندازه است و مهربانی اش همیشگی

سه شنبه 17 تیر 99 با "سر خط و خلاصه اخبار هفتگی معاونت زنان و خانواده" در خدمت شما هستم.

 

 1 باید با زبان قانونی، رسمی و حقوقی مطالبات زنان را پیگیری کرد

دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در نشست با مدیران ارشد معاونت امور زنان و خانواده ضمن کسب گزارش از اقدامات این معاونت با تاکید بر مطالبات زنان، گفت: معاونت مسئولیت سنگین بیان و پیگیری این مطالبات به لحاظ قانونی،‌ رسمی و حقوقی را برعهده دارد و خوشبختانه کارهای مهمی در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده که باید به سرعت پیگیری شود.

 

2   دفاتر ازدواج موظف به ثبت شروط ضمن عقد همزمان با واقعه ازدواج شدند

در پی مکاتبه و پیگیری معاونت امور زنان و خانواده و با هدف تسهیل و پایداری ازدواج، قوه قضاییه با صدور بخشنامه ای اعلام کرد: برخی از دفاتر ازدواج هنگام ثبت صرفا به شروط چاپی در سند  اکتفا کرده و از درج شروطی مانند حق تحصیل، سکونت، اشتغال و خروج از کشور خودداری و زوجین را به دفاتر اسناد رسمی هدایت می کردند . اماپس از این همزمان با ثبت واقعه ازدواج، شروط مورد توافق باید در سند ازدواج به امضا و تایید زوجین برسد تا موجب سرگردانی و بلکه در مواردی اختلاف بین آنها نشود.

 

۳    نفرات برتر دور پنجم انتخاب زنان کارآفرین مشخص شد

20 بانوی برگزیده که از شهرها و روستاهای ۱۲ استان کشور توانستند در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده بیشترین آرا مردم و جوامع محلی را کسب کنند مشخص شدند. از این بانوان کارآفرین به زودی تقدیر خواهد شد.

 

 

4   نقش پدر در آینده دختران کمتر از مادر نیست

در برنامه زنده اینستاگرامی معاونت با همکاری خبرگزاری برنا با عنوان «حریم امن من در خانه» وضعیت دختران و زنان در خانه از دیدگاه جامعه شناسی، حقوقی و اقدامات عملی مقابله با آسیب ها توسط اورژانس اجتماعی، مورد بحث قرار گرفت

 

 

    5 پیمایش جدید درباره وضعیت زنان ایرانی با همسران افغان  بررسی شد 

وضعیت زنان ایرانی دارای همسر افغان در معاونت امور زنان و خانواده با حضور مسئولین دستگاه های اجرایی و استان های مرزی بررسی و گزارش آن در دولت ارایه شد. قرار است در کارگروهی با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت کشور موضوع پیگیری  شود.

 

 

     6امروز سه شنبه 17 تیرماه برای اولین بار آمار روزانه فوتی های کشور در اثر کرونا به 200 نفر رسید. با اظهار تاسف از این آمار دردناک از همه هموطنان به خصوص زنان فهیم کشور تقاضا می شود دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را رعایت کرده و مثل همیشه سرآمد فرهنگسازی و حفاظت از سلامت خانواده و جامعه باشند.

 

مشروح اخبار مورد اشاره را در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به آدرس www.women.gov.ir/fa/news/13276  و حساب اینستاگرام ما می توانید بخوانید.

تا سه شنبه هفته آینده خدانگهدار

 


ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399 - 23:59
دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha