نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سرخط خبرهای هفتگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده-فیلمسر خط و خلاصه اخبار هفتگی معاونت زنان و خانواده در سه شنبه 18 شهریور 99

به نام خداوند مهر گستر مهربان 

سه شنبه 18 شهریور 99 با "سر خط و خلاصه اخبار هفتگی معاونت زنان و خانواده" در خدمت شما هستم.

 

قشم" در تلاش برای کسب عنوان "جزیره دوستدار خانواده"  

تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف استقرار نظام جزیره دوستدار خانواده به امضای معصومه ابتکار و حمید رضا مومنی رسید. 

معاون رییس جمهور در این  نشست تاکید کرد: اگر در کنار توسعه اقتصادی به توسعه در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی نیز توجه شود، یقینا پایداری و قوام توسعه را در پی خواهد داشت.  

 

خون‌بس نه سنت است و نه نماد صلح

طیبه سیاوشی، مشاور معاونت امور زنان و خانواده با اشاره به بحث های درگرفته راجع به خون بس گفت: این، نوعی ناهنجاری اجتماعی‌ست که به‌جای ثبت ملی آن، باید ریشه اش را خشکاند. راه جلوگیری از کینه‌توزی طوایف در ایران امروز، مبادله زنان و دختران نیست. بلکه استقرار نهادهای مدنی، تقویتِ سمن‌ها برای آموزش و تأمینِ امنیت اجتماعی در نقاط خارج از مرکز است.

 

مصاحبه مطبوعاتی معصومه ابتکار به مناسبت هفته دولت و تشریح اقدامات 3 ساله 

معاون رییس جمهور در این نشست خبری گفت: برنامه ای شدن حوزه زنان و خانواده برای تحقق شاخص های عادلانه مهم ترین اقدام و جریان سازی در دولت دوازدهم بوده است. مشروح پاسخ ها در سایت معاونت منتشر شده است. 

 

منطقی نیست با فوت پدر و یا جدایی والدین، حضانت به مادر برسد، اما ابزار حضانت را از او سلب شود

شهناز سجادی دستیار حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده در مصاحبه ای با تاکید بر این مطلب گفت: مشکلات اداری و قانونی در این مورد، نه تنها برای مادران دارای حق حضانت چالشی اجتماعی است، بلکه مصلحت فرزندان را نیز به مخاطره می اندازد. 

 

پویش ارمغان ۵ از عاشورا تا اربعین

این پویش با شعار "زندان جای مادران نیست" در تلاش است با جلب حمایت مردم، امکان آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد و فاقد توان مالی رهایی از زندان را فراهم کند. این معاونت از همگان دعوت می کند با مراجعه به سایت و کسب شماره های حساب های ستاد دیه کشور، به اینکار خیرخواهانه اقدام کنند.  

 

سلامتی دانش آموزان در درجه اول اهمیت است

معصومه ابتکار در آئین آغاز سال تحصیلی با تاکید بر اهمیت سلامتی همگان و عدم الزام به آموزش حضوری گفت: در جهان امروز نمی توانیم لحظه ای از آموزش، چه آموزش مهارت های زندگی و چه آموزش رسمی عقب بمانیم.

 

داشبورد مدیریتی آنلاین زنان سرپرست خانوار راه اندازی شده است 

در هشتمین جلسه شورای راهبری کارگروه ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار معاونت که با حضور مسئولین مرتبط از جمله معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی برگزار، معصومه ابتکار گفت: زنان سرپرست خانوار از گروه های هدف این معاونت بوده و داشبورد مدیریتی برای آنان می تواند با بروزرسانی، تکمیل و اصلاح موازی کاری ها تحول خوبی در این حوزه ایجاد کند.  

 

مشروح اخبار مورد اشاره را در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به آدرس www.women.gov.ir و حساب اینستاگرام ما می توانید بخوانید/ تا سه شنبه هفته آینده خدانگهدار


پنجشنبه 20 شهریور 1399 - 12:51
دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha