نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

نشست مجازی تشکل های حامی زنان آسیب دیده کشورنشست مجازی تشکل های حامی زنان آسیب دیده کشور با حضور طیبه سیاوشی مشاور عالی معاون رئیس جمهور و نمایندگان تشکل‌های حامی زنان آسیب دیده از سراسر کشور برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: جمعه 18 مهر 1399 - 14:26
آخرین ویرایش:شنبه 19 مهر 1399 - 10:54

نشست مجازی تشکل های حامی زنان آسیب دیده کشور در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور طیبه سیاوشی مشاور عالی معاون رئیس جمهور، فرزانه امیریزدانی رئیس گروه دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان تشکل‌های حامی زنان آسیب دیده از سراسر کشور برگزار شد.

 

در این جلسه طیبه سیاوشی با اشاره به اقدامات معاونت امور زنان و خانواده برای کاهش خشونت علیه زنان، گفت: بررسی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت که این معاونت از ابتدا با جدیت آن را پیگیری کرده اکنون در مراحل پایانی قرار دارد. 

 

وی در ادامه گفت: امیدوارم با برگزاری چنین جلساتی  بتوانیم تشکل هایی را که حامی زنان آسیب دیده هستند و به کاهش خشونت در جامعه کمک می کنند شناسایی کرده و ارتباطی را بین آنها برقرار کنیم و در عین حال به راه حل هایی برای کاهش خشونت دست پیدا کنیم.

 

فرزانه امیر یزدانی نیز در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه راه اندازی خانه های امن گفت: مجوز فعالیت این مراکز در سال ۹۶ صادر شد.

 

وی افزود: در حال حاضر ۱۷ خانه امن دولتی و ۸ مرکز غیردولتی در این زمینه فعال هستند که در مقایسه با حجم تقاضا این تعداد بسیار کم است.

 

در این نشست مجازی خانم افتخار زاده نماینده موسسه آتنا گفت: هنوز بسیاری از مراجع قانونی با بحث خانه های امنآشنا نیستند و فکر می کنم باید برای این عزیزان کارگاههای آموزشی با هدف شناسایی و ارجاع موارد خاص به خانه های امن برگزار شود.

بحث کودک همسری و خشونت در خانواده از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و بررسی شد.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

بحث کودک همسری و خشونت در خانواده از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و بررسی شد.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha