نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مدیرکل امور زنان استانداری فارس تاکید کرد

لزوم حمایت از طراحان مد و لباس

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 20 مهر 1399 - 9:29


مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس لزوم حمایت از طراحان مد و لباس برای ارتقاء توان تولید کنندگان داخل و فراهم شدن فضای رقابت با تولیدات خارجی، را مورد تاکید قرار داد.

 

سیده معصومه دستغیب در بازدید از ۲ مرکز خانه مد و موسسه طراحی و تولید لباس استان فارس، با تعدادی از طراحان و تولیدکنندگان لباس پیرامون مسائل و مشکلات فعالیت در این بخش و راهکارهای حل این مشکلات به گفت و گو پرداخت و تاثیر شیوع کروناویروس بر وضعیت کسب و کار فعالان مد و لباس و تولیدی‌های پوشاک را بررسی کرد.

 

شماری از طراحان و تولیدکنندگان لباس حاضر در این جلسه که عصر سه‌شنبه ۱۹ مهر برگزار شد، خواستار راه‌اندازی انجمن‌های مد و لباس و حمایت مسئولان از این انجمن‌ها شدند.

 

مدیرکل زنان و خانواده استانداری فارس نیز راه‌اندازی انجمن‌های مد لباس را رفع کنند خلاءهای موجود در معرفی داشته‌های ایران به مخاطبان و فراهم کننده  زمینه فروش محصولات دانست.

 

دستغیب گفت: در این راستا با حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد دلگرمی برای طراحانی که با علاقه‌ مندی کارهای مناسبی را طراحی می‌کنند و موجب تقویت فرهنگ حیاء و عفاف و حجاب می‌شوند.

 

او فضای مجازی را یک فرصت خوب برای معرفی تولیدات طراحان بیان و اضافه کرد: چنانچه حمایت‌ها و همکاری‌ها بیشتر شود می‌توان امیدوار بود که هنرمندان رشته طراحی لباس و تولیدات داخلی بتوانند با بازارهای خارجی رقابت کنند و به دنبال آن امکان کاهش واردات پوشاک خارجی ایجاد شود.

 

دستغیب همچنین با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دلیل انجام فعالیت‌هایی نظیر نمایشگاه سالانه مد و لباس، خاطرنشان کرد: سازمان‌های مرتبط با موضوع در استان مانند آموزشکده‌های فنی دختران، دانشگاه‌هایی که رشته طراحی دارند، اداره صنعت و معدن و تجارت، اصناف و اتاق بازرگانی و سایر موسسات فرهنگی باید در زمینه تقویت موضوع مد و لباس با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha