نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

توسعه ی شهرستان های نوپا در گروی توانمندسازی بانوان است

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 23 مهر 1399 - 12:51


زهرا ابراهیمی مدیرکل امور دفتر  بانوان و خانواده ی استانداری  در نشست تخصصی بررسی وضعیت شاخص های توسعه ی بانوان در شهرستان بمپور که با حضور فرماندار و مدیران ادارات و جمعی ازبانوان بمپوربرگزارشداظهارداشت :شهرستان های نوپایی چون بمپور  از سرمایه های انسانی ارزشمند و بی بدیل  برخورد دار هستند  و زادگاه یکی از بزرگترین اساتید سوزن دوزی کشور که  شهرت ملی دارد زنده یاد مهتاب نوروزی نیز همین شهرستان است و توسعه ی پایدار بمپور در گروی  توانمندسازی و خودکفایی جامعه بویژه بانوان جامعه است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر پیگیری مستمر وضعیت بانوان و خانواده های  بمپوری اظهار داشت :تحقق شاخص های عدالت جنسیتی در تمامی حوزه ها باید یک اصل مهم وسند ارتقای وضعیت زنان معیاری برای سنجش و ارزیابی عملکرد مدیران شهرستان ها تلقی گردد.

این مسئول  با  اشاره به نقش با اهمیت زنان در تقویت جامعه بویژه جامعه روستایی ، نقش مولد آنان را حیاتی و اثر بخش عنوان کرد و اظهار داشت :بمپور  از ظرفیت بالقوه ای در حوزه ی صنایع دستی ،کشاورزی برخورد دار است و تقویت خودکفایی و توانمندی بانوان در این حوزه ها اقتصاد منطقه را تقویت می کند .

متولی امور بانوان استان ، در جمع اعضای کارگروه بانوان و خانواده ی شهرستان بمپور خبر از پیگیری جهت راه اندازی کارگاه های اشتغال زایی با کمک کمیته ی بانوان شورای عالی هاسب داد و گفت:بر اساس شناسایی ظرفیت های منطقه و با هدف توانمندسازی و اشتغال زایی با همکاری کمیته ی بانوان شورای عالی هاسب در صدد راه اندازی کارگاه های اشتغال زایی در بمپور هستیم که می تواند گامی اثر بخش برای رونق اقتصادی شهرستان نیز باشد و درصد مشارکت اقتصادی زنان را ارتقا بخشد .

در ادامه فرماندار و بخشداران مرکزی و کلاتان ،مشاور امور بانوان و جمعی از زنان بمپوری نیز به شرح وضعیت و چالش ها و ظرفیت های شهرستان در حوزه ی بانوان پرداختند.

گفتنی است در ادامه برنامه های سفر مدیر کل دفتر بانوان به شهرستان بمپور، وی به همراهی فرماندار طی بازدید  از ظرفیت های اشتغال زایی حوزه ی بانوان نظیر کارگاه های صنایع دستی، سوزن دوزی و گلیم بافی در شهرستان و شهر محمدان وضعیت آنان مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه ظرفیت های گردشگری بمپور نظیر باغ خالصه ،قلعه تاریخی بمپور،نیز بازدید شد.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha