نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

نمایش توانمندی های دانشجویان دختر در حوزه لباس و صنایع دستیدومین نمایشگاه منطقه ای مد و لباس دانشجویان دختر با همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شکل مجازی آغاز شد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 20 آبان 1399 - 12:50
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 20 آبان 1399 - 12:58

زهرا جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در آیین آغاز این نمایشگاه ۵ روزه ملی- منطقه ای که با مرکزیت ۳ دانشگاه گیلان، کهگیلویه و بویر احمد و سیستان و بلوچستان برگزار می شود، الگوسازی و حمایت از دختران دانشجو جهت مهارت آموزی برای کسب و کار آینده  آنها را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: معاونت زنان و خانواده جهت حمایت از خلاقیت ها و نوآوری های  دختران دانشجو در زمینه کار، موافقت نامه هایی را با وزارت علوم و سایر دستگاه ها منعقد کرده کرده است.

وی با بیان اینکه در تفاهم نامه مربوطه هدف ما اشاعه پوشش ایرانی و اسلامی مبتنی بر هنرهای ملی و صنایع دستی است، تصریح کرد: با توجه با تنوع رنگ ها و طرح هایی که در پوشش زنان اقوام مختلف ایران و زیبایی هایی که در این پوشش کامل اسلامی وجود دارد، امیدواریم بتوانیم با مدرن سازی و سبک تر کردن این لباس ها در کنار پایین آوردن قیمت ها، به فراگیرتر شدن این نوع پوشش اصیل و بومی کمک کنیم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد تولید کنندگان صنایع دستی در سطح کشور بانوان هستند، گفت: انتظار داریم با خلاقیت و نوآوری در زمینه محصولات مصرفی داخلی و نیز در حوزه صادرات، شاهد دستاوردهای خوبی برای کشور باشیم.

وی با اشاره به ایجاد شبکه های مجازی جهت فروش تولیدات زنان و دختران کارآفرین کشور، اظهار امیدواری کرد که معاونت بتواند در این زمینه فعالیت مطلوبی داشته باشد.

 نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی سال گذشته  نیز با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه های الزهرا، خلیج فارس و کوثر برگزار شد.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha