نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

معصومه ابتکار:

طرح کمند فرصتی مناسب برای تبدیل ایده های خلاقانه به واقعیتآیین اختتامیه رویداد دانشجویی کار، مهارت و نوآوری دختران (کمند) که با همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اجرا در آمده، به شکل مجازی در دانشگاه زنجان برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 27 آبان 1399 - 16:19
آخرین ویرایش:چهارشنبه 28 آبان 1399 - 9:35

در این مراسم معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اهمیت این رویداد، گفت: آنچه برای ما اهمیت فراوانی دارد هدایت دانشجوست به نحوی که بتواند پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شود.

معصومه ابتکار اظهار امیدواری کرد نهالی که با اجرای طرح کمند در ۱۰ دانشگاه کشور کاشته شده به زودی تبدیل به الگویی از سبک و شیوه هدایت دانشجویان دختر به سمت خلاقیت، نوآوری، اشتغال و کارآفرینی شود تا در فرصت ایجاد شده بتوانند ایده هایشان را به واقعیت تبدیل کرده و اشتغال زایی کنند.

وی افزود: تقاضای من استمرار این تجربه و همه گیری آن در همه دانشگاه هاست و به همین جهت توافق نامه هایی با دانشگاه های دیگر نیز امضا شده است.

ابتکار گفت: امیدوارم ۱۰ دانشگاهی که طرح کمند در آنها به اجرا درآمده به سمت فراگیر کردن این رویداد پیش روند و در شرایط سخت فعلی که با همه گیری کرونا و محدودیت های شدیدی روبرو هستیم، اینگونه طرح ها با حضور پررنگ دانشجویان علاقمند پیگیری شود.

معاون رییس جمهور همچنین به امضای موافقتنامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: بر این اساس استارتاپ هایی به شکل تخصصی، مهارت فناوری های نوین را  توسط آموزشگران حرفه ای به دانشجویان منتقل می کنند.

در این مراسم دکتر نجفیان رییس دانشگاه زنجان توضیحاتی در خصوص اجرای این طرح ارائه داد و دو دانشجوی برگزیده نیز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در مورد طرح کمند پرداختند.

طرح کمند پیرو امضاء تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده  و با هدف توانمندسازی دختران دانشجو و حمایت از ایده‌ها و طرح های نوآورانه آنها در ۱۰ دانشگاه کشور برگزار شد که دانشگاه زنجان یکی از دانشگاه‌های برگزار کننده این طرح بود.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha