نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

امضای تفاهمنامه همکاری برای حمایت از زنان و کودکان آسیب دیدهکانون وکلای دادگستری و اداره امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی برای حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده تفاهمنامه همکاری های دوجانبه امضا کردند.

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 21 دی 1399 - 10:10


تفاهمنامه همکاری های دوجانبه کانون وکلای دادگستری و اداره امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در راستای برنامه ریزی و اجرای برنامه های حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده استان از طریق عملیاتی سازی فعالیتهای برنامه ملی منع تبعیض و خشونت علیه زنان و قوانین حمایت از کودکان و نوجوانان در حضور استاندار شهریاری و رئیس کل دادگستری استان به امضای مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری و رئیس کانون وکلای دادگستری  رسید.

همچنین دهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه، معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 

عدم حمایت از کودکان منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود

در ادامه این مراسم؛ پریسا علیلو مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه عدم حمایت از کودکان این قشر آسیب پذیر جامعه منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی بزرگی می‌شود افزود: بعنوان مرجع حقوق کودک آگاهی بخشی و  احترام به حقوق کودک را یک وظیفه همگانی دانسته و با هدف ارتقاء آگاهی های فردی و به روز کردن دانش ها در زمینه مسائل کودکان و نوجوانان و اصلاح قوانین این حوزه، نشست ها و کارگاه های آموزشی تحت عنوان مدارس حقوق کودک برگزار می نماییم.

 

وی ادامه داد: با همکاری وزارت دادگستری و کنوانسیون حقوق کودک کشور دهمین مدرسه حقوق کودک کشور را در استان آذربایجان غربی افتتاح کردیم. جامعه مخاطب در این مدرسه فعالان حوزه حقوق کودک،  مشاوران، روانشناسان  و حقوقدانان و متولیان حوزه کودک  هستند.

 

 مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری افزود: این مدرسه بصورت کارگاه دو روزه در دو شیفت صبح و عصر ۱۷ و ۱۸ دی ماه بمدت ۱۶ ساعت آموزش های تخصصی توسط اساتید برجسته کشوری به صورت مجازی و آنلاین با هدف ارتقا و توانمندسازی افراد فعال در حوزه کودکان و نوجوانان در خصوص حقوق این قشر از جامعه را ارائه می نماید.

 

علیلو ابراز امیدواری نمود چالش‌های حوزه کودک در کشور که تقریبا مشابه است، با آگاهی بخشی به افراد جامعه حساسیتی ایجاد شود تا خشونت علیه کودکان کاهش یافته و بتوانیم کودکانی مطالبه گر و آگاه تربیت نموده و فعالیت های مربوط به حقوق کودکان را به شکل تخصصی تر پیگیری نماییم.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha