نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

زنانی با ملیت ایرانی در اردوگاه الهول سوریه!هزاران نفر از زنان و فرزندان گروه تروریستی داعش از ملیت های مختلف در اردوگاه الهول در شمال سوریه، زندگی می کنند که در میان آنها چند زن ایرانی نیز هستند.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 11 خرداد 1400 - 8:31


 

 

پس از سرنگونی آخرین پایگاه های داعش و پایین افتادن پرچم های مدعیان خلافت اسلامی، زنان و فرزندان اعضای کشته شده یا به اسارت درآمده این گروه به این اردوگاه منتقل شدند و اکنون این خانواده ها در کنار تعدادی از آوارگان سوری و عراقی ساکن الهول هستند.

به گفته منابع سوری در حال حاضر حدود ۶۰۰۰۰ نفر آواره در این اردوگاه زندگی می کنند که بسیاری از آنها زنان و فرزندان اعضای گروه تروریستی داعش از ملیت ها، قومیت ها و نژادهای مختلف هستند.

بسیاری از مردانی که از سال ۲۰۱۴ از کشورهای مختلف برای پیوستن به داعش راهی سوریه شدند، زنان و فرزندانشان را  نیز با خود به سرزمین های تحت تصرف داعش بردند که تعدادی  زن ایرانی با فرزندانشان هم از آن جمله اند.

حمایت های ساکنین این اردوگاه از داعش نگرانی هایی را در خصوص شکل گیری دوباره داعش به وجود آورده و موجب چالش جدی جامعه جهانی شده تا جایی که بسیاری ضمن مخالفت با بازگشت این افراد به کشورهایشان، نگهداری آنها در این اردوگاه را بهترین راه مقابله با تفکرات آنها می دانند و می گویند بازگردان آنها موجب گسترش افراط گرایی می شود.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha