نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مدیرکل امور زنان استانداری قزوین:

کنشگران قزوین باید از تضییع حقوق کودکان جلوگیری کنند

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 17 خرداد 1400 - 12:21
آخرین ویرایش:یکشنبه 23 خرداد 1400 - 9:32

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: کنشگران استان باید با فعالیت بیش از پیش خود در حوزه کودک از تضییع حقوق این گروه سنی جلوگیری کنند.

صدیقه ربیعی در سومین پنل آموزشی با موضوع نقش مسؤولیت سازمان‌های دولتی و غیردولتی در مقابله با کودک آزاری، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که این روزها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت مغفول مانده سمن‌ها در حوزه کودک است.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح آگاهی والدین به عنوان کنشگران غیررسمی و معلمان به عنوان کنشگران رسمی در راستای استیفای حقوق کودک و پیشگیری از تضییع حقوق آنها بسیار با اهمیت بوده و این مساله باید به صورت مستمر پیگیری شود.

ربیعی همچنین به نقش سازمان‌های متولی در حوزه کودک مانند مانند اداره نعاون، کار و امور اجتماعی و بهزیستی پرداخت و یادآور شد: این سازمان‌ها می‌توانند براساس وظایف ذاتی خود و با انجام اقدامات پیشگیرانه و حمایتی به پیشگیری از تضییع حقوق کودکان بپردازند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: برنامه جامع حقوق کودک و نوجوان (سند ملی) در افق ۱۴۰۴ و قانون حمایت از اطفال و نوجوان مصوب سال ۹۹ از ظرفیت‌های قانونی و محکم برای پرداختن به وضعیت حقوق کودکان به شمار می‌رود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین اضافه کرد: شهروندان قزوین بدانند که سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تحت نظارت سازمان بهزیستی به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات در حوزه کودک آزاری و تضییع حقوق کودکان است.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha