نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سفر معاون رییس جمهور به شهرستان قلعه گنج استان کرمان - مهرماه93با حضور معاون رییس جمهور مدرسه شبانه روزی ممتازان قلعه گنج افتتاح و ایشان زنگ مهر را نواخت.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 01 مهر 1393 - 14:56


افتتاح مدرسه شبانه روزی ممتازان قلعه گنج

زنگ مهر با حضور معاون رییس جمهوری در قلعه گنج نواخته شد. با حضور معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده در جنوب استان کرمان زنگ مهر – زنگ آغاز سال تحصیلی جدید – در یکی از مدارس شهرستان قلعه گنج نواخته شد.

معاون عمرانی استاندار،‌مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی دیگر از مسئولان نیز در این آیین حضور داشتند.

همچنین با حضور معاون رییس جمهور مدرسه شبانه روزی ممتازان قلعه گنج با مساحت دو هزار متر مربع و اعتبار 150 میلیارد ریال شامل ساختمان آموزشی ، خوابگاه، غذاخوری ، سالن اجتماعات، مجموعه ورزشی و کنتابخانه به همت خیرین بنیاد نیکوکاری رایحه مورد بهره برداری قرار گرفت.

فاز اول این مجتمع آموزشی به همت بنیاد نیکوکاری رایحه و یک صد نیکوکار حقیقی و حقوقی دیگر با هزینه 15 ملیارد ریال ، در 2 طبقه، و شامل 12 کلاس درس در 2 هزار مترمربع احداث شده است.

             

این مراسم با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان ، مدیر کل آموزش و پرورش استان، جمعی از مدیران ارشد، فرماندار و امام جمعه استان کرمان برگزار شد. این مجموعه با همیاری سازمان مردم نهاد بنیاد نیکوکاری رایحه راه اندازی شده و با راه اندازی این مجمع آموزشی ، مدارس مناطق کپرنشین استان کرمان جمع آوری می شوند.

معاون رییس جمهوری: ‌آموزش و پرورش کلید توانمندسازی جامعه است .

معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده در این آیین طی سخنانی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش گفت:‌آموزش وپرورش کلید توانمندسازی جامعه و توانمندسازی نیز کلید توسعه است.

شهیندخت مولاوردی افزود: آموزش و پرورش باید بر سرمایه گذاری در زمینه نیروی انسانی تأکید ویژه ای داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد:‌با سرمایه گذاری آموزش و پرورش در زمینهر آموزش دختران و مشارکت های مردمی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آموزش و پرورش گفت: ایشان فرموده اند که اگر مدرسه درست شود همه جا در کشور درست می شود که این نشان از اهمیت کار آموزش و پرورش دارد.

معاون رییس جمهوری درا مور بانوان و خانواده افزود: مدیران ، آینده سازان و مسئولان کشور در مدرسه پرورش می یابند که این هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه تاکید کرد :‌توانمندسازی زنان به معنای توانمندسازی کل کشور است.

مولاوردی گفت:‌اگر بتوان به این واقعیت یعنی توانمندسازی بانوان توجه کنیم، آرمان هایمان در کشور محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی در اقتصاد جامعه است ادامه داد: در کنار مسایل اقتصادی توجه به امور اجتماعی هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون رییس جمهوری با اشاره به نقش آموزش و پرورش در مهارت آموزی دانش آموزان خاطر نشان کرد:‌سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات را مرتفع می کند.

وی تأکید کرد:‌با توجه به اینکه یک سوم جمعیت کنونی کشور را جوانان تشکیل می دهند لذا این یک فرصت مناسبی است که باید از این ظرفیت  بزرگ برای پیشرفت ایران اسلامی استفاده کرد.

وی گفت:‌جمعیت جوان به عنوان یک پدیده نوظهور منشأ بسیاری از پیشرفت ها در همه امور است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

مولاوردی خاطر نشان کرد:‌بخش زیادی از جمعیت جوان ما را دختران تشکیل می دهند که آموزش مهارت زندگی به این جوانان برای آینده کشور مفید است.

وی گفت:‌این جمعیت به خودی خود به فرصت تبدیل نمی شود و لازمه بالفعل شدن استعدادهای بالقوه نیازمند شناخت استعداد و سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد:‌جوانان هر چند ظرفیت مهمی برای توسعه کشور هستند اما عدم برنامه ریزی در شکوفایی استعدادهای آنها را به یک چالش برای جامعه تبدیل می کند.

معاون رییس جمهوری گفت:‌همه ارگان های دولتی و نهادهای کشورباید به هزینه های آموزش و پرورش به عنوان یک سرمایه گذاری توجه کنند.

در ادامه آقای جهانگیری مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم گفت:‌در این استان امروز 540 هزار دانش آموز و 47 هزار و 700 مربی راهی کلاس درس شدند.

همچنین در این مراسم، فاطمه تندگویان – مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رایحه – با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی گفت: نتیجه وثمره کار انسان ها مانند طبیعت بستگی به تلاش و کوشش خودآنان دارد همان گونه که دانه به بار می نشیند تا شکوفا شود انسان ها هم مانند همان شکوفه باسعی و تلاش باید به بار بنشیند تا نتیجه بگیرند.

همچنین با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از خیران بیناد نیکوکاری رایحه قدردانی شد.

مرکز شهرستان قلعه گنج در فاصله 430 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

بازدید از منطقه محروم مارز

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه سفر خود به شهرستان قلعه گنج از دهستان دورافتاده و محروم مارز نیز بازدید کرد.

شهیندخت مولاوردی همچنین از کارگاه مهارت آموزی روستای راین قلعه که توسط بنیاد رایحه تهران راه اندازی شد و هدف آن اشتغال بانوان روستایی بوده ، بازدید به عمل آورد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از خانه بهداشت روستایی مارز نیز بازدیدکرد و اظهار کرد: امیدواریم در سفر آینده دولت به استان کرمان، مشکلات زنان منطقه قلعه گنج مورد بررسی ویژه قرار بگیرد.

دهستان مارز با 6 هزار نفر جمعیت در فاصله 70 کیلومتری قلعه گنج واقع شده و هنوز بعد از گذشت چندین سال جاده این دهستان به صورت نیمه کاره ها شده و 19 کیلومتر آن صعب العبور است.

فرماندار قلعه گنج در حاشیه این بازدید اظهار کرد: شهرستان قلعه گنج قبل از انقلاب دهستانی از توابع بخش کهنوج و شهرستان جیرفت بوده اما بعد از انقلاب خدمات قابل قبولی در آن انجام شده است.

وحدت عیدی عنوان کرد:‌اما با توجه به پراکندگی و عقب ماندگی های فراوان و عدم توسعه ای که ایجاد شده ، همچنان با مشکلات فراوان مواجه هستیم.

وی افزود:‌ قلعه گنج با 11 هزار کیلومتر وسعت و جمعیتی بالغ بر 90 هزار نفر از ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی دارد و از طرفی تنگناها و محرومیت هایی نیز وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح باید رفع شود.

عیدی خاطر نشان کرد:‌با تلاش استاندار کرمان قلعه گنح با همه گنج هایش به عنوان الگوی اقتصادی مطرح است و سند توسعه شهرستان در حال تدوین نهایی است.

وی گفت:‌شناسایی و بهره برداری از معادن موجب اشتغال و تولید ثروت می شود و نوید دهنده آینده مناسب و درخور شأن مردم و کسب و کار منطقه است.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha