نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

برنامه‌های معاونت امور زنان در شصتمین کمیسیون مقام زنمدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده گفت: این معاونت در کمیسیون مقام زن که 24 اسفند تا 5 فروردین برگزار می‌شود در دو پنل حضور می‌یابد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 02 شهریور 1395 - 18:24


لیلا فلاحتی در نشست معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با مدیران کل امور بانوان با اعلام این خبر اظهار کرد: دستور کار شصتمین کمیسیون مقام زن درباره ارتباط اهداف توسعه پایدار با توانمندسازی و برابری جنسیتی است. معاونت امور زنان در یک پنل وزرائی شرکت می‌کند؛ علاوه بر آن با همکاری دولت‌های افغانستان، نروژ و عراق یک پنل دولتی در زمینه زنان علیه خشونت و افراطی‌گری برگزار می‌کند.

وی در ادامه گفت: در جریان تصویب اهداف توسعه پایدار 17 هدف نهایی شد. یکی از مهمترین چالش‌ها، تامین منابع مالی بود چراکه دولت‌ها خود عهده‌دار منابع مالی شده‌ بودند و این وضعیت چالش بزرگی برای آنان بود. در زمینه تامین منابع مالی در نهایت سه حوزه مورد توجه قرار گرفت که شامل حوزه بین‌الملل، بخش خصوصی و دولتی می‌شود.

وی با بیان اینکه دو راهبرد کلی از مجموعه نشست‌ها استخراج شد، اظهار کرد: بودجه‌ریزی جنسیتی و برنامه‌ریزی جنیستی مدنظر قرار گرفت. یکی از راهبردهای مهم در این زمینه تحقق برنامه‌های توانمندسازی زنان است. علاوه بر این، تلاش برای حذف منابع مالی از بخش خصوصی و خیریه‌ها مدنظر قرار گرفت.

وی در پایان درباره چالش‌های ایران در زمینه تحقق اهداف توسعه پایدار در حوزه زنان اظهار کرد: زمان ما در برنامه‌های ششم، هفتم و هشتم برای بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی جنسیتی محدود است. از دیگر چالش‌های پیش‌رو وابستگی بودجه کشور به نفت، تحقق نیافتن بودجه‌ها و ضعف آمارها و داده‌هاست.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha