نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

معاون رییس‌جمهور در مرکز زنان و امور خانواده به شبستان خبر داد:

برگزاری ششمین نشست وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در استانبولمعاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از برگزاری ششمین نشست وزرای امور زنان کشورهای اسلامی (OIC)‌ خبر داد و گفت:این نشست ۱۱ تا ۱۴ آبان امسال در استانبول برگزار می شود.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 08 آبان 1395 - 23:49


شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبستان از برگزاری ششمین نشست وزرای امور زنان کشورهای اسلامی (OIC) در استانبول از 11 تا 14 آبان خبر داد و گفت: در این نشست از 57 کشور اسلامی هیئت هایی حضور خواهند داشت، این نشست فرصت خوبی برای دیدارهای دوجانبه بین هیئت های مختلف کشورهای اسلامی برای تبادل نظر، تجربیات و فراهم شدن مقدمات برای امضای تفاهم نامه های مشترک در بین این کشورها در آینده است.

 وی با اشاره به محورهای این نشست بیان کرد: به طور کلی محور ششمین نشست وزرای امور زنان کشورهای اسلامی (OIC)‌ توسعه نقش زنان در جوامع مسلمان است که چالش های نقش آفرینی زنان در جوامع مسلمان را مورد بررسی قرارمی دهد.

 مولاوردی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان، سند 10 ساله (OIC)‌ به اتمام رسیده است قرار است یک سند هم برای 10 سال آینده تدوین شود. پیش نویس این سند آماده است و احتمالا در آنجا به تصویب می رسد. پیش نویس آن شامل برنامه عمل 10 ساله سازمان همکاری های اسلامی در حوزه زنان است.

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: هدف برگزاری این نشست ها و سمینارها بیشتر از بعد حساسیت آفرینی، آگاهی بخشی و جلب توجهات نسبت به مسایل و مباحث زنان می باشد.

وی در ادامه افزود: در صورتی که این اسناد بین کشورهای مسلمان اجرایی شود، قطعا در زندگی زنان و حل مشکلات این حوزه تاثیرات خوبی خواهد داشت.

 مولاوردی با اشاره به خروجی برگزاری نشست های وزرای امور زنان کشورهای اسلامی (OIC)‌ خاطرنشان کرد: ما تاکنون شاهد تاثیر مستقیم و مشخصی که انتظارش را از برگزاری این نشست ها داشتیم، نبودیم و با توجه به تبادل نظرها و تجربیاتی که بین جوامع مسلمان در حوزه زنان در این چند سال صورت گرفته تاثیرات مشخص و معینی بر حل مشکلات حوزه زنان را شاهد نبودیم.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه کشورهای عضو تعهد چندانی در خود برای اجرای این اسناد احساس نمی کنند، گفت: چون الزامی ندارند، می توان گفت یک تعهد اخلاقی است، اگر اجرا هم نکنند کسی به آنها نمی گوید که چرا اجرا نکردید.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha