نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

معاون رییس جمهوری: آموزش فراگیر برای کودکان اولویت ملی است



معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: ارایه آموزش فراگیر و باکیفیت برای همه کودکان لازم وگامی مهم برای توسعه پایدار و دسترسی به اولویت های ملی به شمار می رود.

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 21 آذر 1395 - 11:44
آخرین ویرایش:یکشنبه 21 آذر 1395 - 11:50

معاون رییس جمهوری: آموزش فراگیر برای کودکان اولویت ملی است

شهیدخت مولاوردی روز شنبه در نشست عالی رتبه مشورتی در زمینه آموزش 2030 در ایران افزود: هنوز همه کودکان نمی تواند از فرصت های آموزش بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: ممکن است برخی از آنها هرگز به مدرسه نروند یا در مناطق دور دست زندگی کرده و یا متعلق به خانواده های بسیار محرومی باشند برخی از آنها نیز دچار معلولیت بوده و مانع از مدرسه رفتن آنها می شود.

وی تصریج کرد : این کودکان از پیشرفت های جهانی در زمینه آموزش عقب مانده اند و بیش از دیگران به کمک ما نیاز دارند باید برای کمک به دسترسی آنها به آموزش با کیفیت دست اندرکاران بخش های مختلف دست به دست هم دهند.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: کلید اصلی موفقیت همکاری و همراهی مشترک تمامی شرکای کاری از جمله وزارت خانه های مختلف نهادهای مدنی افراد متخصص دانشگاهی و بخش خصوصی است.

مولاوردی با بیان اینکه باید نیازهای هر کشور دست بندی و بومی سازی شوند گفت: نشست عالی رتبه مشورتی د ر زمینه آموزش 2030 در ایران گامی مهم در جهت اولویت بندی اهداف توسعه پایدار یعنی دست یابی به آموزش با کیفیت فراگیر و ایجاد فرصت های آموزش در زندگی و تبدیل آن به راه کار و برنامه عمل با توجه به اولویت های جمهوری اسلامی ایران است.

مولاوردی ساخت و یا بازسازی و تجهیز مدارس به منظور حذف هر گونه مانع فیزیکی ارتباطی اطلاعاتی و رفتاری بر سر راه کودکان دارای اولویت آموزش معلمان ومربیان برای تقویت تعهدشان و جمع آوری شواهد و آمار برای ثبت نیازهای آموزشی ویژه کودکان را ضروری عنوان کرد.

نشست عالی رتبه مشورتی در زمینه آموزش 2030 در ایران امروز شنبه با حضور وزاری آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و برگزاری کارگروه های ملی و تخصصی با حضور اساتید برای دست یابی به اهداف آموزش 2030 برگزار شد.

فراهنگ **1085**9022** خبرنگار: ناهید پورمند انتشار دهنده : طاهره نبی اللهی





دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha