نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سامانه اطلاعات بانوان شاخص اصفهان رونمایی شدسامانه اطلاعات بانوان شاخص استان اصفهان روز دوشنبه طی مراسمی با حضور ' شهیندخت مولاوردی ' معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در استانداری اصفهان رونمایی شد.

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 09 اسفند 1395 - 13:20
آخرین ویرایش:دوشنبه 09 اسفند 1395 - 15:39

این سامانه که برای نخستین بار در کشور و در راستای تحقق دولت الکترونیک پایه‌ریزی شده است ، کمک خواهد کرد تا اطلاعات جامع زنان استان اصفهان به روز و بر اساس آن، سیاستگذاری شود.

پویا بودن، وجود اطلاعات جامع برای دستگاه‌های تصمیم ساز و دستگاه‌های اجرایی و همچنین امکان گزارش‌ گیری از تمامی فیلدها از امکانات این سامانه است .

این سامانه این امکان را می‌ دهد که آخرین اطلاعات مربوط به بانوان شاخص استان اصفهان توسط کاربر بازیابی و دریافت ‌شود.

سامانه اطلاعات بانوان شاخص اصفهان در سه قسمتِ بانک اطلاعاتی زنان شاخص استان، آمار مربوط به حوزه زنان و مراکز مربوط به حوزه زنان طراحی شده است.‏

در بخش بانک اطلاعاتی این سامانه، اطلاعات زنان شاخص اصفهان از جمله فعالان دانشگاهی، علمی و حوزوی، فعالان فرهنگی و هنری، مشاغل، زنان خانه دار و زنان سرپرست خانوار بر اساس شاخص‌ های تعریف شده، وجود دارد.

در بخش آمار مربوط به حوزه زنان، آمارهای مربوط به زنان ایثارگر، زنان تحصیلکرده، ورزشکار، بانوان فعال در عرصه تجارت، آمار ازدواج و طلاق و آمار زنان روستایی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در بخش مراکز مربوط به حوزه زنان نیز اطلاعات مراکزی همچون کانون‌های فرهنگی و اجتماعی بانوان، بازارچه ‌های خود اشتغالی، مددسراهای بانوان ، خانه سالمندان و امکاناتی که این مراکز در اختیار زنان قرار می ‌دهند، وجود دارد.

براساس اعلام مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان، سامانه اطلاعات بانوان شاخص استان اصفهان فقط برای کارشناسان این دفتر و دستگاه‌ های اجرایی و تصمیم گیرنده استان قابل مشاهده است.

منبع: ایرنا

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha