نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

راه‌اندازی ۲۱۰ مرکز اشتغالزایی برای توسعه حمایت‌های اجتماعی از زنان در معرض خطروزیر کشور تاکید کرد: به منظور کاهش ورود و دسترسی به موادمخدر و روان گردان‌ها نسبت به اجرای ۸ هزار و ۸۸۰ عملیات اقدام شده است که در آن درگیری مسلحانه با قاچاقچیان داشته‌ایم.

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 14 تیر 1396 - 11:09


رحمانی فضلی روز سه شنبه در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: طی دوره چهارساله از سال ۹۲ تا ۹۵ برای انهدام بیش از ۱۱هزار باند و گروه مواد مخدر اقدام و بیش از۲۵۰۰ تن انواع مواد مخدر و روان گردان کشف شده است.

او افزود: همچنین به منظور کاهش ورود و دسترسی به موادمخدر و روان گردان‌ها نسبت به اجرای ۸ هزار و ۸۸۰ عملیات اقدام شده است که در آن درگیری مسلحانه با قاچاقچیان داشته‌ایم.

وزیر کشور ادامه داد: درحوزه درمان و کاهش آسیب اعتیاد به منظورکاهش شیوع این پدیده شوم در کشور نسبت به پذیرش و درمان سالانه بیش از ۷۸۵ هزارنفر از متقاضیان اقدام شده که درمان این افراد در ۸۱۰۰ مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد انجام شده است.

او خاطرنشان کرد: علاوه براین، نسبت به ساماندهی بیش از ۸۶ هزار نفرمعتادان متجاهر در ۱۷ مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب با توجه به موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با موادمخدر اقدام شده است که این رقم افزایش ۱۷۴درصدی نسبت به دوره قبل از اقدام را نشان می‌دهد.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: به منظور کاهش بازگشت به اعتیاد از ۲هزار و ۳۶۵ سازمان مردم نهاد فعال حمایت کرده‌ایم و آموزش‌های فنی حرفه‌ای به بیش از ۱۵۵هزار معتاد بهبود یافته، ارائه شده است که این رقم نیز افزایش ۱۴۳درصدی نسبت به دوره قبل را نشان می‌دهد. همچنین از زنان بهبود یافته نیز صیانت شده است و در این حوزه برای توسعه حمایت‌های اجتماعی از زنان، دختران و کودکان در معرض خطر، ۲۱۰ مرکز اشتغالزایی در سراسر کشور راه اندازی شده است.

او گفت: برگزاری همایش ملی صیانت و گفتمان سازی، اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدربا مشارکت بیش از ۱۵۰۰ سازمان مردم نهاد، خیرین و فعالان اجتماعی از دیگر اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در این حوزه است.

رحمانی فضلی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره بیش از ۳۷۸۰ شهید در حوزه مبارزه با مواد مخدر و دلاوری‌های ۱۲ هزار جانباز این عرصه از عملکرد، برنامه‌ها و فعالیت‌های هدفمند و اثربخش همه دستگاه‌های اجرایی عضو و مرتبط با ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان‌های مردم نهاد در سطوح ملی و استانی تشکر و قدردانی کرد.

منبع : ایلنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha