نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

برگزاری کمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن با حضور معاون رئیس جمهورکمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن تحت عنوان " گفتگو های راهبردی پیرامون توانمند سازی زنان" برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 20 شهریور 1396 - 13:22
آخرین ویرایش:دوشنبه 20 شهریور 1396 - 13:23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ کمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن  تحت عنوان" گفتگوهای راهبردی پیرامون توانمند سازی زنان " با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دکتر عراقچی معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه، آقای تاناکا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا و تعدادی از متخصصان دانشگاهی و فعالین حوزه کار آفرینی و اشتغالزایی دو کشور در معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد.

این کمیته با بیانات دکتر ابتکار و دکتر عراقچی و آقای تاناکا آغاز گردید. در این نشست دکتر ابتکار در خصوص ضرورت برگزاری نشست های تخصصی برای ترویج کارآفرینی در موضوعات مختلف از جمله کارآفرینی سبز و حوزه فناوری اطلاعات و همچنین تبادل تجربیات سمن ها و تقویت نقش زنان در صلح و امنیت در سطح بین المللی تاکید کرد.در ادامه چهار نفر از کارشناسان خبره از کشور ژاپن و ایران تجربیات خود را در حوزه های مختلف توانمندسازی زنان، اشتغالزایی و کارآفرینی در قالب پنل تخصصی با عناوین: توسعه همکاری ها در مشارکت اجتماعی سازمان های مردم، نقش زنان در تغییرات اقلیمی و توسعه کارآفرینی،کارآفرینی زنان در ایران؛ فرصت ها و چالش ها، نقش سازمان های مردم نهاد در توانمندسازی زنان به اشتراک گذاشتند.

در پایان این نشست مقرر شد حوزه های فعالیت مشترک با تاکید بر تبادل تجارب موفق بر زمینه های مشارکت اجتماعی زنان، نقش آفرینی و محیط زیست متمرکز گردیده و طیف متنوعی از اقدامات اجرایی همچون برگزاری کارگاه های تخصصی و پروژه های پژوهشی و برگزاری سمینارهای مشترک گرفته شود.

ملاقات دو جانبه ایران و ژاپن

در حاشیه نشست کمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن ملاقات دو جانبه ای با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس بنیاد صلح ساساکاوا صورت گرفت

در این ملاقات طرفین در خصوص توسعه همکاری های دو جانبه، توسعه روابط دو کشور، توانمند سازی زنان و توسعه صلح و تغییرات اقلیمی،‌ تاکید بر نقش محوری خانواده در توسعه جوامع،‌کار آفرینی سبز، تکنولوژی سبز و ادامه همکاری های فی مابین تاکیدکردند.

در پایان این دیدار دکتر ابتکارضمن ابراز خرسندی برای توسعه همکاری به افزایش قابل توجه سازمان های مردم نهاد از 1750 به 2700 و تجارب زنان ایرانی در زمینه خیریه ها ، فعالیت های اجتماعی و نهادهای مدنی و ضرورت تبادل تجربه و الگوسازی در این زمینه اشاره داشتند.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha