نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

مناصب مدیریتی زنان در وزارتخانه های علوم و بهداشت افزایش یابدمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که 27 درصد کادر هیات علمی دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را زنان تشکیل می دهند، گفت: زنان در این دو وزارتخانه در مناصب مدیریتی کمی قرار دارند که باید افزایش یابد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 21 شهریور 1396 - 23:00
آخرین ویرایش:چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 9:00

معصومه ابتکار سه شنبه شب در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق در سالن همایش های برج میلاد، افزود: زنان پیشرفت خوبی در کسب مدارج علمی و حضور در فعالیت های علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی داشته اند؛ اما در این دو وزارتخانه زنان پست های مدیریتی کمی دارند که باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به این که تا پایان دولت دوازدهم پست های مدیریتی برای زنان باید به 30 درصد برسد، اظهار امیدواری کرد که در دانشگاه ها و این دو وزارتخانه به این درصد برسیم.

ابتکار با بیان این که رویکرد ما این است که پیگیر این موضوع باشیم تا آن را محقق کنیم، تصریح کرد: زنان در کنار نقش مهم خانواده و اجتماعی خود توانسته اند انسان های موثر در کشور و بین الملل باشند.

وی به تحولات و پیشرفت در حوزه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: در زمینه تحقیقات و بالینی شاهد پیشرفت در این زمینه در کشور بودیم.

ابتکار آلودگی هوا را در ابتلا به بیماری قلبی و عروقی در کشور دخیل دانست و نیز با تاکید بر اهمیت به اصلاح سبک زندگی گفت: اصلاح سبک زندگی در دستور کار قرار گرفته است.

ابتکار ادامه داد: در این زمینه می توان از ظرفیت زنان استفاده کرد و لازم است به موضوع محوری آموزش خانواده ها توجه بیشتری کرد.

وی به موفقیت های زنان ایرانی در عرصه های داخلی و بین المللی هم اشاره کرد و گفت: مرحوم پرفسور مریم میرزاخانی یکی از زنان ایرانی است در عرصه های بین المللی خوش درخشید، او از چهره های جهانی است که افتخاری برای مردم ایران است‌.

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha