نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

حضور ابتکاردر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز/ این جشنواره تا جمعه 24 شهریور ادامه داردآئین افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز عصر امروز با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در محل سینما فلسطین آغاز به کار کرد.

ایجاد شده در تاریخ: شنبه 18 شهریور 1396 - 19:35


دکتر ابتکار با تاکید بر این که جشنواره فیلم سبز به همت هنرمندان ادامه پیدا کرد، گفت: این جشنواره به همت هنرمندانی راه اندازی شد که اعتقاد قلبی به محیط زیست دارند و به آن عشق می ورزند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به تلاش های دبیر جشنواره، اظهار کرد: فرهاد توحیدی با عشق و در شرایطی سخت، دوباره این جشنواره را راه اندازی کرد.

وی افزود: تلاش های تیم برگزاری جشنواره که با فداکاری، علاقه و اعتقاد در این کار مشارکت کردند با استقبال خوبی از طرف مردم رو‌به‌رو شد.

ابتکار خاطرنشان کرد: از ابتدا هم هدف این بود که جشنواره فیلم سبز مردمی باشد و در هر جا که سالن سینمایی است پیام محیط زیست از طریق جشنواره فیلم سبز پخش شود و خوشبختانه جشنواره ششم به این هدف نزدیک تر شد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به حضور خود در زاهدان همزمان با مراسم افتتاحیه جشنواره پنجم، گفت: استقبال بسیار خوب مردم زاهدان از جشنواره را که دیدم متوجه شدم در شهرهای دیگر هم به حفظ محیط زیست اهمیت می دهند و همه مردم ایران جشنواره را متعلق به خودشان می دانند.

وی با یادآوری این موضوع که هنر از موثرترین روش های برقراری ارتباط در جهان است، خاطرنشان کرد: امروز نیازمند برقراری ارتباط موثرتر در حوزه محیط زیست هستیم.

در ادامه عیسی کلانتری در مراسم افتتاح بخش تجسمی جشنواره، گفت: بخش تجسمی جشنواره فیلم سبز می تواند عموم مردم را با مشکلات محیط زیست آشنا و آن ها را حامی محیط زیست کند.

وی افزود: معتقدم تلنگرهایی لازم است تا آدم ها طرفدار محیط زیست شوند و این جشنواره با توجه به گستردگی که در کشور دارد می تواند در این زمینه موثر باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: عامه مردم هنوز اهمیت مسائل محیط زیستی را به آن صورتی که تهدید می شویم، نمی دانند و این در حالی است که چالش هایی همچون بحران آب، فرسایش خاک، پسماند، در خطر بودن برخی از حیوانات و زندگی مردم با آلاینده ها همگی مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر تنها دو درصد مردم درگیر محیط زیست هستند، ابراز امیدواری کرد: اقدام هایی همچون جشنواره فیلم سبز در کنار ایجاد معاونت فرهنگی و اجتماعی در سازمان حفاظت محیط زیست با هدف جذب بیشتر مشارکت مردم و ارتقاء دانش و آگاهی آن ها از محیط زیست منجر به افزایش توجه مردم به محیط زیست و اهمیت آن شود.

کلانتری گفت: غالب تخریب کنندگان و آلوده کنندگان محیط زیست کسانی هستند که به صورت ناآگاهانه چنین اقدام هایی دارند. به طور نمونه، یکی از دلایل اصلی انقراض حیوانات، کمبود غذا بر اثر آسیب هایی که انسان به محیط زیست می زند.

جشنواره فیلم سبز باید مردمی باشد

تحقق شعار رشد ۸ درصدی دولت دوازدهم به بهای نادیده گرفتن محیط زیست نباشد

همچنین، فرهاد توحیدی دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: شاید بهتر باشد اسم این جشنواره را دست های خالی بگذاریم.

توحیدی با اشاره به فیلم«پیش از سیل» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و تهیه کنندگی لئوناردو دی کاپریو، توضیح‌داد: دی کاپریو سفیر محیط زیست در سازمان ملل است و قرار بود از این فیلم برای کمک به کمپین تبلیغاتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده شود.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز افزود: روی سخن این فیلم به اعضای کنگره آمریکا است. گروهی که به دلیل درگیری منافع شان چندان طرفدار محیط زیست نیستند.

وی ابراز امیدواری کرد: تحقق شعار رشد ۸ درصدی دولت دوازدهم به بهای نادیده گرفتن محیط زیست نباشد.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: محیط زیست تنها حفظ منابع آبی نیست؛ بلکه  توجه به حیات وحش نیز مهم است. ما محیط زیست بدون جنگل پاکیزه و یوزپلنگ نمی خواهیم و امیدواریم رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست به جشنواره کمک کنند.

گفتنی است، ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از 18 تا 24 شهریورماه در سینما فلسطین و گالری صبا تهران و سراسر کشور برگزار می شود. در بخش تجسمی این جشنواره، آثاری از 48 کشور جهان همچون چین، مکزیک، فرانسه، روسیه در رشته های عکس، پوستر، تصویرسازی، کاریکاتور، هنرهای مفهمومی، ویدیو آرت به نمایش گذاشته می شود.

هدیه تهرانی، میترا حجار، اسماعیل میرفخرایی، اکبرعالمی از داوران بخش سینمایی، افشین بختیار داور بخش تجسمی و شهاب الدین عادل از اعضای هیات انتخاب بخش سینمایی از جمله حاضران آئین آغاز به کار ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز بودند.

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha