نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

اجرای طرح توان افزایی زنان سرپرست خانوار در کشور معاون امور زنان رئیس جمهور از اجرای طرح توان افزایی زنان سرپرست خانوار برای اشتغال و کارآفرینی در سراسر کشور خبر داد.

ایجاد شده در تاریخ: پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 19:56
آخرین ویرایش:شنبه 01 مهر 1396 - 17:04

معصومه ابتکار در حاشیه مراسم تجلیل از نخبگان و چهره های برتر شهرستان ملارد گفت: در دولت یازدهم طرح تامین تسهیلات ویزه برای زنان کارآفرین اجرایی شد و صندوق کارآفرینی مهر به عنوان متولی در برخی از استانها اقدامات بسیار قابل قبولی انجام داد و در دولت دوازدهم هم معاونت امور زنان ریاست جمهوری پیگر انعقاد تفاهم نامه مجدد با این صندوق برای ارائه تسهیلات مناسب به زنان کارآفرین است.

وی با اشاره به اینکه دولت دوازدهم طرح توان افزایی زنان سرپرست خانوار را در دستور کار قرار داده است ، افزود: دولت از طریق ساز و کار های دستگاههای مختلف توان افزایی بانوان را در خصوص کارآفرینی اجرایی کرده و برخی از دستگاههای دولتی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده اند و این طرح در بخش زنان سرپرست خانوار هم بطور ویژه اقدامات خود را انجام خواهد داد.

ابتکار با اشاره به اینکه لایحه کاهش سنوات بازنشستگی زنان شاغل از 30 سال به 25 سال به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است ، گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با بررسی سریع و تصویب این لایحه اقدام ارزشمندی برای حمایت از بانوان شاغل در جامعه بردارد.

معاون امور زنان رئیس جمهور با انتقاد از قطع بیمه برخی از زنان شاغل بخصوص در بخش قالیبافی افزود: با توجه به دریافت گزارشاتی از قطع بیمه زنان شاغل بخصوص در بچش قالیبافی معاونت امور زنان رئیس جمهور پیگیر حل این مشکل است و این موضوع را بطور ویژه رسیدگی خواهد کرد تا زنان شاغل بخش خصوصی دیگر نگرانی نبود بیمه را نداشته باشند.

در شهرستان ملارد 4 هزار بانوی قالیباف فعالیت دارند که تنها 800 نفر از این افراد بیمه هستند که شنیده ها حاکیست بیمه تامین اجتماعی این افراد هم قطع خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha