نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

برگزاری نشست تخصصی برای رفع ایرادات لایحه تامین امنیت زنان

ایجاد شده در تاریخ: جمعه 12 آبان 1396 - 15:25
آخرین ویرایش:شنبه 13 آبان 1396 - 12:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و ذبیح الله خداییان معاون حقوقی قوه قضاییه در نشست روز نخست این گردهمایی تخصصی شرکت کرده و روند بررسی های کارشناسی را مورد بررسی قرار دادند.

دکتر خداییان در جلسه مذکور سخنان مبسوطی در مورد جرم انگاری، اختیارات قضات و ویژگی های لایحه ای جامع و مفید در موضوع خشونت داشت.

وی با استقبال از تعامل میان قوا بر ضرورت وجود جنبه های پیشگیرانه در لایحه تامین امنیت زنان تاکید کرد.

معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: این لایحه باید کاملا تخصصی و همه جانبه باشد تا هنگام طرح در مجلس با مشکل روبرو نشود که در این صورت یا تغییرات عمده کرده و یا تصویب آن به تعویق می افتد. 

در این جلسه معصومه ابتکار با برشمردن فواید لوایح و قوانین، گفت: بازدارندگی در مقابل جرم و زیاده روی هایی که اساس عدالت را خدشه دار می کند، از فواید مهم به شمار می رود.

وی بر جنبه فرهنگی وجود قوانین که می تواند نگرش ها را اصلاح کند و باعث تعالی جامعه شود، تاکید کرد و افزود: یکی از آسیب های اجتماعی که زیبنده جامعه ایرانی و اسلامی نیست، خشونت علیه زنان است که هم ابعاد فردی و هم ابعاد اجتماعی دارد و اگر چه به نسبت جمعیت، درصد بالایی ندارد، ولی تبعات و عوارض آن می تواند وسیع باشد.

ابتکار توجه به مسئله خشونت علیه زنان را دغدغه ای فراگیر دانست و با اشاره به اقداماتی که در دولت های قبلی شروع شده، بر تداوم این مسیر در دولت دوازدهم تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این نشست سه روزه باعث دستیابی به جمع بندی مفیدی شود و این مسیر تعاملی برای کمک به خانواده ها تداوم یابد.

معاون رییس جمهور گفت: نظر به همکاری خوب قوه قضاییه برای تنظیم هر چه بهتر لایحه تامین امنیت زنان، لازم می دانم از معاون محترم حقوقی قوه قضاییه، قضات، دادستان ها و کارکنان قوه قضاییه تشکر کنم و امیدوارم این لایحه با همکاری دو قوه و سپس در مجلس به طور منطقی، موثر و بازدارنده مورد تصویب قرار گیرد.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha