نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

همکاری دو دستگاه برای ارتقاء مهارت های زندگی، سلامت و نشاط دانش آموزان و خانواده هامعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار وزیرآموزش و پرورش گفت: راه اندازی شبکه سینا، کار بزرگ و ارزشمندی است که در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهدبود .

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 21 آبان 1396 - 16:16


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، پیش از ظهر امروز،‌ معصومه ابتکار در دیدار با وزیر آموزش و پرورش که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با تجلیل از همکاری سازنده آموزش و پرورش با معاونت امور زنان و خانواده طی دولت یازدهم در موضوع آسیب های اجتماعی، اظهار امیدواری کرد که این همکاری ها در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد .

وی تاکید کرد: پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل درمناطق محروم از مهم ترین موضوعات مورد همکاری آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده است و مهارت های ارتباطی نیز باید از طریق شبکه سینا، آموزش داده شود .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: بلوغ دختران و ارتباط با جنس مخالف از جمله موضوعاتی است که نیازمند آموزش علمی به مدیران، والدین و سپس دانش آموزان است که البته این آموزش باید به طرز صحیحی ارائه شود، زیرا تصیمات غلط و رفتارهای پر خطر، تخریب روحیه دانش آموزان را به دنبال دارد .

وی افزود: موضوعاتی مانند سلامت روحی و جسمی، مشکلات اسکلتی، اضافه وزن و کمبود ویتامین D نیازمند همکاری سه جانبه امور زنان آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی و سلامت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است .

عضو کابینه تدبیر و امید، کم تحرکی را عامل اصلی بیماری ها در زنان ایرانی دانست و اظهار کرد: متاسفانه این معضل در همه رده های سنی جامعه زنان وجود دارد.

ابتکار با اشاره به مشکل پایه های اول تا سوم دوره ابتدایی در موضوع کلاس وزرش و دبیر تربیت بدنی، حل این مشکل را ضروری دانست.

وی گفت: در برخی شهرها پارک ویژه بانوان وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای تحرک و ورزش بانوان است اما در شهرهایی که این پارک ها وجود ندارد، پیشنهاد می شود شهرداری ها با استفاده از فضای مدارس در ساعات تعطیلی، شرایط ورزش دختران و زنان را فراهم کنند .

معصومه ابتکار اظهارکرد: در بحث آموزش در دوره ابتدایی تفاوتی بین دختران و پسران نیست، اما در دوره متوسطه پوشش تحصیلی دختران کمتر از پسران است .

وی افزود: کتاب انسان و محیط زیست دستاورد بزرگی از همکاری های آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در دولت یازدهم است که تدوین آن در مدرسه می تواند شادی و نشاط و اشتیاق را در دانش آموزان نسبت به طبیعت ایجاد کند.

ابتکار گفت: طرح آموزش دختران دانش آموز و معلمان ساکن حاشیه دریاچه ارومیه با هدف اصلاح مصرف آب در حال اجرا است. 

معاون رییس جمهور با ابراز خرسندی از راه اندازی شبکه تعاملی آموزش و پرورش با عنوان «سینا» آن را کار بزرگ و ارزشمندی دانست که می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تحکیم روابط خانوادگی، آموزش حقوق شهروندی و تنظیم رابطه انسان و محیط زیست موثر باشد.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha