نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دیدار معصومه ابتکار با نماینده ویژه حقوق بشر اتحادیه اروپامعصومه ابتکار در دیدار با لامبر یندینیس نماینده ویژه حقوق بشر اتحادیه اروپا با اشاره به برخی اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت توجه به پیشرفت¬های ایران و سرمایه عظیم اجتماعی زنان ایرانی تأکید کرد.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 30 آبان 1396 - 14:45
آخرین ویرایش:ﺳﻪشنبه 30 آبان 1396 - 16:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ در این دیدار که در چارچوب سومین دور مذاکرات عالی ایران و اتحادیه اروپا بر محور گفت و گوهای حقوق بشری صورت گرفت، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر جمعیت بالای زنان تحصیل کرده در کشور و ظرفیت های موجود، افزود: تلاش می کنیم با آموزش و ایجاد زمینه های لازم موضوع اشتغال این قشر و نیز زنان سرپرست خانوار را دنبال کنیم.

وی با اشاره به تلاش ها در جهت رونق مشاغل سبز، ظرفیت جامعه زنان را در این امر موثر دانست و گفت: حوزه های گردشگری و صنایع دستی از جمله این مشاغل است که در صورت رونق آنها میان زنان علاوه بر تقویت معیشت و پایداری خانواده،‌ مانع مهاجرت از روستاها می شود.

ابتکار تأکید کرد: سازمان های غیردولتی زنان که در سال های اخیر بر کمیت و کیفیت آنها افزوده شده اینک با گذر از مرحله ارائه خدمات مقطعی به زنان آسیب پذیر، توانمندسازی آنها را عملیاتی کرده اند.

معاون رئیس جمهور در آستانه روز جهانی منع خشونت علیه زنان با اشاره به اقدامات ایران در این زمینه از جمله طی مراحل تصویب لایحه امنیت اجتماعی زنان، گفت:

اورژانس های اجتماعی با شماره 123 اینک در حمایت از زنان و کودکان در همه استان¬های کشور راه اندازی شده و خدمات مراجعه، ‌مداخله و مشاوره را انجام می دهد.

وی افزود: در این مرحله آگاهی جامعه از  وجود شماره 123 و نوع خدمات آن بسیار مهم است که در این زمینه در تلاش هستیم.

لامبر یندینیس در این جلسه با اشاره به ظرفیت عظیم جامعه زنان کشور افزایش تشکل های مردم نهاد و فعالان اجتماعی را در جهت کاهش شکاف ها امیدوار کننده دانست.

نماینده ویژه حقوق بشر اتحادیه اروپا تأکید کرد: ما علاقمند به گفت وگو با ایران هستیم و تمایل به امضای تفاهم نامه برای همکاری داریم لامبر یندینیس از مهم ترین ابعاد گفت و گو را تبادل تجربیات و ارتقاء توانمندی های زنان دانست.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha