نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دیدار معصومه ابتکار با خانم آناماریا آندرس وزیر امور گفتگوهای بین المللی لهستانمعصومه ابتکار در دیدار با خانم آناماریا آندرس وزیر امور گفتگوهای بین المللی لهستان با اشاره به روابط دیرینه تاریخی، بر ارتقاء همکاری های دیپلماتیک، فرهنگی، اقتصادی و تجاری تأکید کرد.

ایجاد شده در تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1396 - 14:53
آخرین ویرایش:چهارشنبه 01 آذر 1396 - 14:57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ معاون رییس جمهور با اشاره به اهمیت سفر خانم آندرس به ایران که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز ورود مهاجرین لهستانی به ایران در زمان جنگ جهانی دوم صورت گرفته، پیوندهای تاریخی و ارزش های مشترک انسانی میان دو کشور را زمینه مناسبی برای انجام همکاری های مشترک در حوزه های جدید از جمله تبادل فرهنگی،‌توانمندسازی زنان و خانواده و محیط زیست در قالب تفاهم نامه همکاری زنان دو کشور دانستند.

معصومه ابتکار همچنین به موضوع برجام اشاره بر ضرورت توسعه همکاری ها و تسری الگوی مذاکرات صلح ایران در سطح خاورمیانه در مقابله با عواقب ناشی از توسعه مخاصماتی مسلحانه شامل مهاجرت و افزایش پناهندگان در سایر کشورها تأکید کرد.

وی آموزش صلح و توسعه ظرفیت سازی در زمینه صلح را موجب کاهش چالش های مهاجرین در کشورهای میزبان دانست.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر جمعیت بالای زنان تحصیلکرده در کشور و ظرفیت های موجود افزود:‌تلاش می کنیم با آموزش و ایجاد زمینه های لازم موضوع اشتغال این قشر همچنین زنان سرپرست خانوار را دنبال کنیم.

آناماریا اندرس نیز در این دیدار با اشاره به چالش های مشابه در لهستان در ارتباط با خشونت خانگی، جوانان جویای کار، مسئله مهاجرین و حمایت مالی از آنان ، رسیدگی وضعیت اسفبار زنان پناهنده در پناهگاه ها را مهم دانست.

وی به تعداد کم نمایندگان زن در مجلس سنا و تعداد بیشتر زنان لهستان در مجلس عوام اشاره و برای همکاری های مشترک، تبادل تجربیات و پیشبرد برنامه های توانمندسازی زنان ابراز علاقه کرد.

وزیر امور گفتگوهای بین المللی لهستان همچنین نسبت به پیگیری همکاری ها از طریق  سفارت خانه های دو کشور اظهار امیدواری نمود.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha