نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح شد: ارائه 8 محور اصلی در جلسه کارگروه مشورتی سمن‌ها با دکتر ابتکاراولین جلسه کارگروه مشورتی سازمان‌های مردم نهاد در معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 10 دی 1396 - 11:34
آخرین ویرایش:یکشنبه 10 دی 1396 - 11:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اولین جلسه کارگروه مشورتی سازمان های مردم نهاد با حضور دکتر معصومه ابتکار برگزار شد.

اعضای کارگروه مشورتی پیشنهادات و نکاتی را درخصوص ترویج مشارکت اجتماعی و نقش تشکل‌ها در سیاستگذاری‌‌های معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری بیان کردند.

در جلسه کارگروه مشورتی سازمان‌های مردم نهاد تاکید شد که تشکل‌ها باید در تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اجرا نقش داشته باشند چراکه تشکل اجتماعی، بدنه اجتماعی لازم را دارد و باید از طریق آموزش تشکل‌ها برای ایجاد و توسعه این بدنه تلاش کرد.

یکی دیگر از خواسته‌های اعضای کارگروه مشورتی، وجود برنامه‌ای بلند مدت برای توانمندسازی مشارکت اجتماعی در پیشگیری از آسیب‌ها بود و در ادامه افزودند: برای ترویج مشارکت اجتماعی، همزمان با توانمندسازی باید ظرفیت سازی شود و توقع تشکل‌ها از معاونت این است که برنامه استراتژیک بلندمدتی داشته باشد که در صورت جا به جا شدن افراد، برنامه تحت تاثیر قرار نگیرد.

در این نشست تصریح شد: برنامه‌ها باید به سمت پیشگیری از آسیب‌ها پیش رود و شرایط مداخلات موثر برای دختران فارغ‌التحصیل رشته مددکاری و رشته‌های مرتبط نیز بایستی فراهم گردد. بنابراین نباید نقش دختران خردسال و کودکان در فعالیت‌های مشترک معاونت و تشکل‌ها به فراموشی سپرده شود.

اعضای کارگروه مشورتی سازمان‌های مردم نهاد با تاکید بر اینکه دولت باید تشکل‌ها را معین خود بداند، اظهار کردند: تسهیل فرایند ثبت تشکل‌ها و تمدید مجوز آن‌ها می‌تواند نقش موثری در سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها داشته باشد. همچنین ارزیابی فعالیت‌های تشکل‌ها باید به درستی انجام شود و تشکل‌های موثر نیز به مردم معرفی گردند.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha