نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

انتشار گزارش وضعیت زنان و خانواده در آیینه آمارمعاونت امور زنان و خانواده گزارش وضعیت زنان و خانواده در آیینه آمار طی سال های 1395-1390 را منتشر کرد.

ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 11 دی 1396 - 14:23


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده این گزارش به همت  معاونت بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده منتشر شده است.

معاونت امور زنان و خانواده در این کتاب با توجه به نقش عمده و تاثیر گذار زنان در خانواده و توسعه پایدار کشور، با بهره گیری از اطلاعات، آمار و ارقام موجود به عنوان رکن اصلی و بنیادی هرگونه برنامه ریزی و سیاست گذاری و همچنین بهره مندی از انجام پژوهش های مربوطه، با بررسی اطلاعات دریافتی از تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادها؛ گزارشی جامع از وضعیت زنان و خانواده کشور به ویژه در سال های 1390 تا 1395  کرده است.

این گزارش توانسته است گزارش های جامعی در زمینه و مسائل مربوط به حوزه زنان به منظور دستیابی به راهبردهایی در سطح کلان برای ارتقای وضعیت زنان و تقویت نهاد خانواده در ایران و همچنین برنامه ریزی برای عملیاتی شدن مفاد قانون برنامه ششم توسعه ارائه نماید.

 موضوعاتی مانند نماگرهای جمعیتی، آموزش، مشارکت اقتصادی، تامین اجتماعی زنان و مشارکت در عرصه فرهنگ، هنر و تربیت بدنی از جمله عرصه های این گزارش است.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha